Spor Ada sallanıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ada sallanıyor

YEREL HABERLER ADA SALLANIYOR

Kaptan Beckham'ın başı çektiği 24 milli futbolcu, İngiltere Federasyonu'na ‘‘Ferdinand'ı affedin. Yoksa, Türkiye maçına çıkmayız’’ tehditi savurdu. Maça çıkılmazsa eleneceğini bilen İngiltere Federasyonu, futbolcularını Türkiye maçı için iknaya uğraşıyor.

İsyan ettiler

Ve İngiliz Milli Takımı'nda Rio Ferdinand isyanı. 24 İngiliz Milli Takım futbolcusu, doping testine zamanında girmediği için kadroya alınmayan arkadaşları Rio Ferdinand'a destek çıkıp, 11 Ekim'deki Türkiye maçını boykot tehditi savurdu. ‘‘Rio'yu affedin ve Milli Takım yasağını kaldırın, yoksa maça çıkmayız’’ diyerek isyan eden futbolcuların bu isteği, İngiliz gazetelerinde ‘‘Tehdit’’ ve ‘‘Ayaklanma’’ manşetleri ile verildi.

Önce yalanladılar

Takım kaptanı David Beckham'ın ‘‘Rio'yu takıma geri alın yoksa Türkiye'ye gitmeyiz’’ dediğine dikkat çekilirken, İngiliz Futbol Federasyonu, tüm takımın greve gideceği haberlerini önce yalanladı, ancak sonra krizi doğruladı. The Sun gazetesi, ‘‘Boykot’’ başlığı ile verdiği haberde, İngiltere'nin çözülme aşamasında olduğunu vurguladı. Boykot önerisine tüm futbolcuların ‘‘Evet’’ pusulası kullandığı bildirildi.

İç savaş başladı

Daily Mirror, 24 futbolcunun İngiliz Futbol Federasyonu'na yaptığı maçı boykot tehdidini ön plana çıkarttı. ‘‘Ayaklanma’’ manşetini atan Daily Mirror, Rio Ferdinand kavgasının Türkiye maçı öncesi takımın parçalanmasına yardım edeceğini ileri sürdü. Daily Express ise, Beckham, Manchester Unitedlı Neville kardeşler, Nicky Butt, Paul Scholes, Arsenalli Sol Campbell ve West Hamlı David James'in isyanın başını çektiklerini öne sürdü.

Pazarlık yaptılar

Futbolcularının bazıları dün federasyon yetkilileri ile görüşmeler yaptı. Ferdinand'a uygulanan disiplin sürecinin ortadan kalkması için isteklerini dile getiren futbolcular dün gece de kendi aralarında görüş alışverişinde bulundu. İngiltere Federasyonu Direktörü Paul Barber, dün futbolcularla yaşanan krizi kabul ederken, federasyonun Ferdinand'ın yeniden takıma alınması seçeneği üzerinde durmadığını belirtti.

Elenme tehlikesi

Barber,
Türkiye maçına çıkmamaları halinde turnuvadan eleneceklerini de vurguladı ve yeni bir kadronun çağırılıp çağrılmayacağı yolundaki soruya ‘‘Bu kadroyla oynanmasını istiyoruz’’ yanıtı verdi. SKY televizyonu, takımlarının maça gitmemesi halinde elenmesinin yanı sıra UEFA tarafından da cezalandırılacağını ve bu şampiyonadan gelirlerin geri alınabileceğini bildirdi. Maça İstanbul'daki Ümit Milli Takımı’nın çıkabileceğini de vurguladı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle