Ege Haberleri

  Ada’da da yedi saatlik arama

  Latif SANSÜR /, (DHA)
  02.05.2011 - 21:53 | Son Güncelleme:

  Aynı soruşturma kapsamında eşzamanlı olarak dün saat 07.00 sıralarında Kuşadası Belediyesi’ne de şok baskın düzenlendi. 30 kişilik ekip, başkanlık makamı olarak bilinen dördüncü katla muhasebe ve ihale odasında arama yapıldı.

  Polis, “şifreli oda” olarak bilinen ihale odasının kapısıyla muhasebedeki çelik kasayı çilingir yardımıyla açtırıp, bazı evrakları kontrol etti. Bilgisayarlardaki bazı dökümanların kopyaları da incelenmek üzere alındı. Ana bina dışında, belediye bünyesindeki Kuşadası Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ve diğer birimlerde de yedi saat süren arama yapıldı. Operasyon polis kameralarıyla da kayıt altına alındı.

  Aramalar manidardır

  Belediye Mali İşler Müdürü Yusuf Atak’la chp’den milletvekili olabilmek için bir süre önce görevinden istifa eden ancak aday gösterilmeyen Kültür İşleri’nden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Uyan da evlerinden polis tarafından alınarak belediyeye getirildi. Operasyonun, kültür ve sanat etkinliklerinde usulsüzlük yapıldığı iddiaları üzerine, dokuz aylık takibinin ardından yapıldığı ileri sürüldü. Atak, Uyan, E.E. ve İ.A. gözaltına alındı, izmir’e gönderildi. chp’li Belediye Başkanı Esat Altıngün, “Bu aramaların diğer chp’li belediyelerle eşzamanlı gerçekleştirilmesi manidardır, seçimler öncesi yapılması ayrıca manidardır” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı