« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Acun'a çattı: Lümpen adam

Okan Bayülgen 'Medya Kralı' programında 'Survivor' programının yapımcısı Ilıcalı'ya 'Lümpen' yakıştırması yaptı: "Lümpen bir adam kendisi gibi lümpen adamları toplamış. Lümpenin lümpenlere reyting olsun diye yaptığı program!"

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 

Okan Bayülgen 'Medya Kralı' programında Acun Ilıcalı'yı diline doladı. Geçen hafta 'Survivor'dan elenen Furkan'ın ada konseyindeki görüntülerini programındaki medya arkası kısmında yayınlayan Bayülgen, Ilıcalı için şunları söyledi: "Lümpen bir adam, kendisi gibi lümpen adamları toplamış. Sanki bunlar kendi memleket meselelerinden, olaylardan, nasıl evlenilir, nasıl boşanılır, nasıl sofraya oturulur filan gibi durumlardan haberdarmış gibi... Çünkü biz artık köklerini kaybetmiş insanların sokaklarda dolaştığı bir memlekette yaşıyoruz. Bunları götürüyor adaya, bir de 'Ada usulünce seni ifade eden o meşalenin alevini söndürerek, seni bu programdan diskalifiye ediyorum' falan diyor. Çocuk ne yapsın; meşalesi sönmüş! Lümpenin lümpenlere reyting olsun diye yaptığı program..."

SALAKLIĞA HİTAP EDİYOR
Elemede kadın yarışmacıların ağladığı görüntüleri yayınlayan Bayülgen ardından şöyle konuştu: "İçim dağlanıyor. Ada konseyi ne? Adam bütün ailesini katletmişler gibi meşalesini alıp gidiyor. 'Var mısın Yok musun'da kutulardan milyar falan çıkıyordu ya, 'Ben kutuyu okşadım üfledim filan' diyorlardı, tamamen şizofrenik... Neredeyse, 'Mührüne elini sürdüm o arada gaz çıkardım, havaya tepeye baktım. Bu uğurlu geldi' diyecekler... Bu yüzden falcılık, metafizik filan yapıyor. En çok onu besleyen iş... Bu yüzden lümpen için 'en başarılı televizyoncu' deniliyor. Neden? Tamamen salaklığa hitap ediliyor. 'Ada konseyi olarak senin meşaleni söndürüyorum' diyor adam.

DAHA ÖNCE DE ACUN'A SATAŞTI
Geçen aylarda da programında; 'Yetenek Sizsiniz Türkiye'de Acun Ilıcalı ve Hülya Avşar arasında geçen 'eşcinsel' diyaloğunu eleştiren Bayülgen, "Çok çirkin bir ayrımcılık yapılıyor. Acun sanki değişik bir canlı türünden bahseder gibi davranıyor. Türkiye'nin en çok izlenen programlarından birinde yapılan çirkin ayrımcılığa bakın. Herkesin içinde eşcinsellik var. Bizim içimizde de kadın, erkek, çocuk var. Ne oluyor böyle" demişti.

 

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz