« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Acun, Tanju Çolak'a yüklendi

Devler Ligi'nin renkli simalarından Tanju Çolak'ın takımının turnuvadan elenmesinden sonra ortalık bir hayli karıştı. Pascal Nouma'nın takımına 3-2 yenilerek elenen Tanju, maç sonrasında kameraları soyunma odasına almadı. Tanju Çolak, Erman Toroğlu'nun verdiği 12 metre atışının Rıdvan Dilmen ve Acun Ilıcalı tarafından iptal edilmesine çok kızdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Devler Ligi / Video

Devler Ligi / Galeri

Başarılı programcı Acun Ilıcalı'nın sunduğu bu organizasyonda paraların ödenmediği iddiası da ortaya atıldı. Bu iddiaya, Acun tarafından sert yanıt geldi.

Acun Ilıcalı'nın en yakın arkadaşı ve Devler Ligi Genel Koordinatörü Esat Yontuç yaptığı açıklamada, "Çıkan haberlerin hepsinin Tanju Çolak kaynaklı olduğunu biliyoruz. Tanju Çolak'ın futbolda kazanmak gibi, kaybetmenin de olduğunu hatırlamasını bekliyoruz" dedi.

Esat Yontuç açıklamalarına şöyle devam etti:

"Para konuşmadık"

Söylenilenin aksine, Rıdvan Dilmen ile hiçbir zaman para konuşmadık. Kendisi projemizi anlattığımız ilk günden beri, bize her türlü konuda destek oldu. Yapılan işin futbol ve eski futbolcularımız adına ne kadar olumlu olduğunu kendisi de defalarca dile getirdi. Projenin içinde olmasının tek sebebi Rıdvan Dilmen'in futbol sevgisidir. Onu Rıdvan Dilmen yapan da bu özelliğidir zaten...

Pazar günü oynanan, Tanju Çolak ve Pascal Nouma'nın takımları arasındaki yarı final maçında, Erman Toroğlu'nun verdiği 12 metre atışının iptal edilmesinin nedeni Devler Ligi kurallarına uygun olmaması idi.

"Tanju unutmasın!"

Devler Ligi kurallarına göre 12 metre atışı yapılabilmesi için bir takımın 5 faul hakkını doldurup 6 ve daha sonraki faulleri kendi sahasında yapmış olması gerekir. Pascal Nouma'nın takımı 6. faulu rakip sahada yaptığı için bu 12 metre atışı olarak değil, normal bir faul atışı olarak kullanılır. Bu kuralı tüm futbolcular biliyor ve bugüne kadar hep böyle uygulandı. Maç sırasında, sadece, bu kural Erman Toroğlu'na hatırlatıldı. Zaten bu olaydan iki dakika sonra kurallara uygun olarak 12 metre atışı verildi. Kendi takımı bu atışı kaçırdı ve hemen ardından yediği golle Tanju Çolak'ın takımı 3-2 mağlup oldu. Eğer o atışta, Tanju'nun takımı 12 metre atışını gole çevirmiş olsaydı bugün bunları konuşmuyor olacaktık.

Bu çıkan haberlerin hepsinin Tanju Çolak kaynaklı olduğunu biliyoruz. Tanju Çolak'ın futbolda kazanmak gibi, kaybetmenin de olduğunu hatırlamasını bekliyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler