Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Acun, Aguilera'ya kutu açtırmıştı

Yerel kalmak, küçük düşünmek ile global olmak, büyük düşünmek arasındaki fark Demet Tuncer’le Charlize Theron kadardır.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

Turgay Demirel, hurriyet.com.tr’den Meriç Tunca’ya “Bizde Oscar’lı oyuncu var da biz mi sundurmadık?” demiş. Cevap elbette Dünya Basketbol Şampiyonası kura çekiminde bizim yaptığımız “yaratıcılıktan ve vizyondan uzak olma” eleştirisine. “Kaldı ki Demet Tuncer çok başarılıydı, bana törene katılan ülkelerin temsilcileri de böyle söyledi” diye devam etmiş Demirel. Elbette Demet Tuncer başarılıydı, ama konu o değil.

Eli yüzü düzgün bir şeyler yapıp günü kurtarmayı amaçlarsanız, evet doğrudur, temiz pak bir organizasyondu. Ama dünyanın en büyük spor olaylarından birine ev sahipliği yapıyorsanız, vizyonunuz da aynı büyüklükte olmalı ki ülkenin ayağına gelen bu şans dev bir “halkla ilişkiler” faaliyetine dönüşsün. Öyle bir etkinlik olmalıydı ki, tüm dünyada spor sayfalarında değil, gazetelerin ilk sayfalarında yer alsın.

Yerel kalmak, küçük düşünmek ve “idare etmek” ile global olmak, büyük düşünmek ve “yönetmek” arasındaki fark Demet Tuncer’le Charlize Theron kadardır. “Alternatif?” diye sorduğunuzda “memlekette petrol vardı da biz mi içtik” mealinde cevap vermek, bizim ülkede “idareciliğin” şanındandır, geleneğindendir. Acun Ilıcalı’nın Christina Aguilera’ya kutu açtırdığı ülkemizde, Basketbol Federasyonu’ndan çok şey beklemişiz demek ki.


Bunları da Beğenebilirsiniz