Gündem Haberleri

  Açlık grevindeki başkana ziyaret

  Kemal ÇELEN / DHA
  24.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Ayaş İlçesi’nde yapılması planlanan sığınmacı kampına ’hayır’ diyerek açlık grevi başlatan Belediye Başkanı CHP’li Ali Başkaraağaç ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Lütfi Bulut’a destek ziyaretinde bulundu.

  Ayaş’a yapılacak olan sığınmacı kampı hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgi veren Başkan Başkaraağaç, “Ayaş’a yapılacak bu projeyle kültür tamamen bozulacak. Halkın yüzde 99’unun ’Hayır’ dediği bu kamp dayatılmayla yapılmak isteniyor” dedi.
  Konu Meclis’e götürülecek
  Kılıçdaroğlu da, Başkan Ali Başkaraağaç’ın bu haklı eylemine destek verdiklerini, konuyu TBMM’ye taşıyacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: “Halkın duyarlılığına, bir Belediye Başkanı olarak sergilediğiniz tablo yeterince kamuoyunun dikkatini çekmiştir. Halkın sesi olarak öncülük ediyorsunuz. Bilindiği üzere daha önce Suriye’den gelenler var. Kuzey Irak’tan gelen sığınmacılar var. Bunlar için sınır bölgelerinde kamplar oluşturuldu. Kaçak olarak gelenler var. Onlar için de belki kamp yapılması gerekir ama, bu kampların sınır bölgelerinde olmasında her zaman fayda var. Ayaş halkının istemediği bu projeyi ve halkın duyarlılığını Meclis’te Plan Bütçe Komisyonu’nda, İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde dile getireceğiz. Konunun takipçisi olacağız.”
  Kılıçdaroğlu, Başkan Başkaraağaç’ın sağlığının etkilenmemesi için açlık grevinin bir an önce bitirilmesi gerektiğini de belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı