Acıselsan 40. yılında İMKB'de işlem görmeye başladı

Hürriyet Haber
06 Temmuz 2012 - 12:18Son Güncelleme : 06 Temmuz 2012 - 15:50

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın bünyesinde bulunan ACISELSAN 40. yılında İMKB’de işlem görmeye başladı

Denizli Acıpayam’da 1973 yılında kurulan Acıpayam Selüloz San. Ve Tic. A.Ş. ACISELSAN, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem görmeye başladı.  Şirketin İMKB’de işlem kodu ise ACSEL oldu. Bugün İMKB’de fiyatı serbest marj ile işlem görmeye başlayan ACISELSAN hisseleri İkinci Ulusal Pazar’da işlem görecek.

Ödenmiş sermayesi 602 bin TL olan şirket, 3 bin 790 ortağa sahip ve üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor. Türkiye’nin ilk selüloz fabrikalarından biri olan ACISELSAN Alman Wolf-Walsrode patenti kullanarak hem yurt içi hem de uluslararası pazar için teknik ve saf cinste olmak üzere CMC (Karboksimetilselüloz) üretiyor.

İMKB’de düzenlenen halka arz töreninde ACISELSAN adına ilk gongu İMKB Yönetim Kurullu Başkanı İbrahim Turhan, ACISELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Reha Çırak ve Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Ünal birlikte çaldı.
Borsada işlem görmeye başlayan 385. şirket

ACISELSAN’ın 2. Ulusal Pazar’da işlem görmeye başladığını belirten İMKB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan, “ACISELSAN 2012 yılında borsamızda işlem görmeye başlayan 19. şirket oldu. Şirket ile birlikte İMKB’de işlem gören şirket sayısı 385’e ulaştı” dedi.

2012 yılında, Hisse Senetleri Piyasasında toplam 18 şirketin hisse senedi arzı gerçekleştiğini ifade eden İbrahim Turhan, bu dönemde 108 adet borçlanma aracı ihracı gerçekleştirilip toplam 21,5 milyar TL kaynak sağlandığını söyledi.

40 yıllık geçmişe sahip olan ACISELSAN’ı yatırımcıların seçimine sunduklarını belirten Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Ünal ise, “3 bin 790 ortağı ile zaten halka açık olan ACISELSAN, İMKB’de bugün işlem görmeye başlayarak, daha şeffaf, profesyonel ve finansal yapıya  kavuşmanın gücüyle yeni yatırımcı ve ortaklara da ulaşmış olacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı