Ege Haberleri

  Acının kalbinde

  Seyfi GÜL / FOÇA, (DHA)
  06.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Foça’da bombalı saldırıda şehit olan Özkan Ateşli’nin İstanbul’da yaşayan ailesi ilçede belediyenin konuğu oldu. Aile, patlamanın olduğu yerde gözyaş döktü.

  Foça’da 9 Ağustos’taki hain saldırıda şehit düşen İstanbullu er Özkan Ateşli’nin ailesi belediyenin davetlisi olarak ilçeye geldi. Şehidin babası Hamdi, amcası Hüsnü, eşi Dilara, 2 yaşındaki oğlu Altay, kardeşi Aşkın ve amcaoğlu Ferdi Ateşli’yi Başkan CHP’li Gökhan Demirağ karşıladı. Aile, patlama yerine gitmek istedi. Olay yerinde baba ve amcanın konuşmakta güçlük çektiği, eşi Dilara’nın sessizce ağladığı görüldü. Hamdi ve Hüsnü Ateşli, çocuklarını kaybettikleri noktada terör örgütüne lanet etti. Amca Hüsnü Ateşli, “Şehidimizin yerini gördük. Yıkılmadık, yine ayaktayız. Boynumuz büküktür. Foçalılar varolsun, İzmirliler varolsun, milletimiz sağolsun, varolsun” dedi.

  19 bin TL’lik yardım
  Daha sonra Kaymakam Adem Arslan’ın ağırladığı aileye Kızılay’ın yardım kampanyasında toplanan 19 bin liralık banka hesap cüzdanı verildi. Arslan, Foçalılar ve tüm Türkiye olarak acıyı yaşadıklarını belirtti, aileyi her zaman ilçede görmek istediklerini söyledi.
  Acılı aile daha sonra Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu’nu ziyaret için Foça Deniz Üssü’ne götürüldü. Burada şehit ailesine üssün şildi verildi.

  Personelden başsağlığı
  Son olarak belediyeye gelen aileye Demirağ, meclis üyeleri ve personel tek tek başsağlığı diledi. Meclis kararı uyarınca aileye 10 bin TL’lik yardım çekini veren Demirağ, “Özkan Ateşli ve Hasan Furkan Özmen adlarını ilelebet yaşatacağız. Sizleri burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Her zaman yanınızdayız. Burada bir eviniz var” dedi.
  Hamdi Ateşli de gördükleri ilgi ve yardımlar için teşekkür ederek, “İzmir’in ve Foça halkının bu konularda parmakla gösterilecek insanlar olduğunu gördük” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı