Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Açılışı da kriz oldu

  DHA- Ali Can ZERAY- Mehmet YİRUN/ EDİRNE
  02.07.2007 - 14:42 | Son Güncelleme: 02.07.2007 - 14:42

  Edirne’de bu yıl 646'ıncısı düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 3 yıldan bu yana üst üste ağa olan Adem Tüysüz, heykelini açacak siyasi ve bürokrat bulamadı.

  Dikilmesi kriz olan heykelin açılması da sorun oldu. CHP lideri Deniz Baykal, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Edirne Valisi Nusret Miroğlu ve Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin gelmemesi üzerine Kırkpınar Ağası Tüysüz, dün akşam heykel açılışını kendi yaptı.

  Adem Tüysüz, belediyeye kreş yapılmak üzere 150 bin YTL’lik teminat verince heykelinin dikilmesine izin çıkmıştı. Kırkpınar Güreşleri’nin ardından üzeri örtülen, kırmızı kurdelelerle bağlanan heykel, açılış için hazır hale getirildi.

  Heykelin Kırkpınar ödül töreninden sonra CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından açılışının yapılacağı bildirildi.Ancak Baykal heykelin açılısını yapmadan Sarayiçi'nden ayrıldı. Bu sırada törenden çıkan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de açılışa gelmedi. Ağa Tüysüz Edirne Valisi Nusret Miroğlu’ndan açılış yapmasını istedi. Vali Miroğlu da tören alanından ayrıldı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ise, misafirlerini yolcu edeceği gerekçesiyle açılışa katılmadı.

  Heykelinin açılışında dua eden Adem Tüysüz, çok mutlu olduğunu belirterek, “Siyasiler buraya vatandaşa gözükmek için gelmiş. Siyasetçilerin işleri bu. Ben kendi heykelimi kendim açarım” diyerek heykelin üzerine örtülüyü çekti, kurdeleyi çözüp açılışı yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı