« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Açılış ve başlama vuruşu Erdoğan’dan

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan Rize Stadyumu’nun açılında yaptığı konuşmada Çaykur Rizespor’un Süper Lig’e çıkacağına inandığını söyledi.

Ümit ÇETİN / RİZE
SON GÜNCELLEME
Yeni stadın açılışı nedeniyle Çaykur Rizespor ile Fenerbahçe arasında yapılacak dostluk maçı öncesinde stadyumdakilere seslenen Erdoğan, stadın Rize halkına ve Türk futboluna hayırlı olmasını diledi.

Rize çok zor deplasman olacak

Çaykur Rizespor’un burada kazanacağı başarılarla Süper Lig’e çıkacağına inandığını belirten Erdoğan, 15 bin 500 kapasiteli stadyumun UEFA standartlarında olduğunu kaydetti. Bu tesisleşme ile Rize’nin yeşil sahalarda sesini daha fazla duyuracağını ifade eden Erdoğan, "Rize centilmenlik dışı hiçbir hareketin zemini olmayacaktır. Açılışını yaptığımız stad, eminim ki çok çok zor bir deplasman olacaktır. Aynı zamanda Rize misafirperverliğinin anıtı haline gelecektir. Centilmenlik dışı hiçbir hareketin ve hakaretin zemini olmayacaktır" diye konuştu

Dört renkli kaşkolu taktı

Konuşmasını boynundaki yarısı Çaykur Rizespor’un yarısı Fenerbahçe’nin renklerinden oluşan kaşkol ile yapan Erdoğan daha sonra kurdeleyi kesti. Ardından tüm stadı sahadan dolaşan Erdoğan, seyircilere Fenerbahçe ve Çaykur Rizespor formaları dağıttı. Erdoğan, teknik direktör Christoph Daum ve diğer bazı futbolcularla da tokalaşarak bir süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Fenerbahçeli Uğur Boral ile maçın başlama vuruşunu yapan Erdoğan, futbolculara başarılar diledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz