Ege Haberleri

  Açılış değil teslim töreni

  Hürriyet Haber
  06.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara’da yıllardır bitirilemeyen ve yapımı Ulaştırma Bakanlığı’na devredilen metrolar için yarın devir teslim töreni düzenleniyor.

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, yarım kalan metro inşaatlarını yarın düzenleyeceği törenle Ulaştırma Bakanlığı’na devrediyor.ODTÜ girişi önündeki metro istasyonunda, yarın saat 10.30’da düzenlenecek törene, Ulaştırma Bakanı Habib Soluk ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katılacak.
  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Sincan-Batıkent, Tandoğan-Keçiören ve Kızılay-Çayyolu (1 ve 2) metro hatları ile tüm hatların elektro-mekanik işleri 4 ayrı protokol ile Ulaştırma Bakanlığı’na devredilmişti.

  Protokollerin Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmasıyla birlikte yatırım programına alınan metrolar için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek Planlama Kurulu’ndan ilk aşamada 250 milyon TL bütçe ayrılmıştı.
  Bu gelişmeler üzerine Büyükşehir Belediyesi, mevcut metro inşaatlarını Ulaştırma Bakanlığı’na devredecek. Devir teslim töreni Ulaştırma Bakanı Habib Soluk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımıyla ODTÜ metro durağında yapılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı