« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Acıların hafiflediği an

FRANSA'ya gitmemiz için 3 şeyin gerçekleşmesi lazımdı;

Rüştü REÇBER
SON GÜNCELLEME

1- Ukrayna yenilecek.
2- Kazaklar, Letonya'yı yenecek.
3- Bizim kazanmamız lazım ki, EURO 2016'ya direkt katılalım.
Aslında ilk adım, pazartesi günü gerçekleşti. Geri kalan iki adımın gerçekleşmesi için de ekranların başındaydık. Santraforsuz olarak başladığımız maçta, tipik Barcelona yapısı içerisindeydik. Dar alanda paslarla, rakibi ileride baskı altına alıp pozisyon üreteceğini düşündüğüm takımımız, stratejik olarak doğru bir dizilişle sahadaydı. İlk 15 dakika boyunca kontrollüydük.

TARİH YAZDILAR

15. dakikadan, 30. dakikaya kadar oyunda üstünlük kurduk. Kapalı İzlanda savunmasını, özellikle attığımız şutlarla çözmeye çalıştık. Fakat bunda başarılı olamadık. 30'dan sonra ise, 6-7 dakikalık bir bocalamanın ardından -ki İzlanda biraz dikkatli olsa gol de atabilirdi- toparlanan A Milli Takım, kazandığı ikinci toplarla, önde kurduğu baskıyla atak yapma şansı elde etti. Fakat sistemi iyi oynayan İzlanda'yı bir türlü aşamadık.
İkinci yarı, İzlanda'nın daha çok üzerimize geldiğini gördük. Tabii bunda ileride çok fazla top tutamamamız ve orta sahadaki top kayıplarımız etkili oldu. 60'lı dakikalarda hem Çeklerden gelen gol, hem de Kazaklardan gelen gol acaba beklentilerimizin gerçekleşeceği yönünde bir sinyal miydi? Bu sinyali verebilmek için geç de olsa Fatih Hoca, Cenk ve Umut'u oyuna soktu. Tam rakibi baskı altına alıp, "Bize gol lazım" diye düşünürken Gökhan'ın atılması bütün planları alt üst etti. 10 kişiyle, canla başla mücadele eden A Milli Takım, 89'da Selçuk'la bir tarih yazdı.

KALBİNİZE SAĞLIK

Dünden beri bizim lehimize gelişen her sonuç, Letonya-Kazakistan maçındaki düdükle netleşti. Millilerimizi, bu acılı günlerimizde bizleri gülümsettikleri için ne kadar alkışlasak azdır. Bu gurur ve onur, Milli Takım'daki tüm emek verenlerindir. Elinize, ayağınıza, kalbinize sağlık çocuklarımız...


NOT: Konak sakinlerimizle maçı izlemeye başlarken, herkes skor tahmini yaptı. Sevgili Ertan Doğruer Abimiz dedi ki; "1-0 olur, gol de 89'da olur. Dakika 89'a geldiğinde ve o frikik olduğunda bunu hatırlattık kendisine... "Frikik atılsın, sonra hep beraber havaya sıçrarız" dedi. Öyle de oldu. Ben dahil bir çok komşumuz, sevgili Ertan Abimizi havalara attık.


Bunları da Beğenebilirsiniz