DİYARBAKIR HABERLERİ

Acil Tıp Toplantıları Sürüyor

IHA
19.09.2015 - 12:21Son Güncelleme :

DİYARBAKIR'DA DÜZENLENEN ACİL TIP TOPLANTILARINI BEŞİNCİSİNE TRAVMA KONUSUYLA DEVAM EDİLDİ.

IHA

Diyarbakır’da düzenlenen Acil Tıp Toplantıları’nın beşincisine “travma” konusuyla devam edildi. İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Karakaş, tıp hocalarının acil sağlık çalışanlarına verdiği eğitimleri değerli bulduklarını belirterek, toplantıların amacına ulaştığını düşündüklerini kaydetti.
Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Memorial Sağlık Grubu tarafından, kamu, özel ve üniversite hastanelerinde görev yapan acil ve 112 çalışanlarına yönelik düzenlenen Acil Tıp Toplantıları’nın beşincisine “Travma” konusuyla devam edildi. Toplantıya, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Karakaş, 112 Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Nesim Aydın, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Levent Bayka, Memorial Diyarbakır Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hıdır Sarı, Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Servet Külahçıoğlu, Memorial Dicle Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Şengal, Başhekim Yardımcısı Dr. İbrahim Halil Bingöl ve çok sayıda acil servis çalışanları katıldı.
İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Karakaş, toplantıları acil servis çalışanlarının iletişim sorununu gidermek ve acil durumlarda nasıl daha iyi hizmet verilebilir amacıyla düzenlediklerini belirterek, “Toplantılarımızın beşincisinde de travma üzerine devam ettik. Değerli tıp hocalarımızın acil sağlık çalışanlarımıza verdiği bu eğitimleri oldukça önemli görüyoruz. Bu yüzden gerçekleştirdiğimiz toplantılarımızın amacına ulaştığını düşünüyoruz. Toplantılarımız bundan sonra değişik konu başlıkları altında devam edecektir” dedi.
Prof. Dr. Serdar Necmioğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Dicle Üniversitesi Acil Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Zengin, Memorial Diyarbakır Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Refik Ülkü ve Memorial Dicle Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. İbrahim Taçyıldız’ın sunumlarıyla kafa, toraks ve karın travmalı hastalara yaklaşım ile tanı ve tedavi yöntemleri anlatıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Acil Tıp Toplantıları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Acil Tıp Toplantıları Sürüyor haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  06:54
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı