Gündem Haberleri

  Acil insanlık

  Murat ÇAĞLAR / DHA
  13.09.2013 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Hamile bir kadını hastaneye yetiştiren sağlık ekibi, dönüşte ambulansın camlarını levye ile kıran iki kişinin saldırısına uğradı. Sürücü ve iki sağlık personeli yoğun bakıma alındı, saldırganlar ise kaçtı.

  VAN’ın Gürpınar ilçesinde önceki gece Güzelsu köyünden hamile bir kadını doğum için şehir merkezine götüren ambulansın arkasından gelen bir minibüs ısrarla yol istedi. İçinde acil tıp teknisyeni Nazime Çiçek ile paramedik Bahar Aksoy’un bulunduğu ambulansın sürücüsü Bayram Lenk, stablize yoldan çıktıktan sonra minibüse yol verebildi. Ambulansı sollayan minibüs, bir süre ambulans sürücüsüyle tartıştıktan sonra ayrıldı.

  YOĞUN BAKIMDALAR

  Hastayı Van Doğum Hastanesi’ne bırakan ambulans dönüşte Gürpınar’ın Güzelsu köyü girişinde 2 kişi tarafından durduruldu.
  Levyelerle ambulansın camlarını kıran saldırganlar, önce sürücü Lenk’i, ardından Çiçek ve Aksoy’u indirip dövmeye başladı. Sağlık görevlileri çevredekilerce saldırganların elinden kurtarılırken, saldırganlar kaçtı. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk müdahaleleri yapılan Lenk ve Çiçek yoğun bakıma alınırken, Aksoy müşahade altına alındı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı