Ege Haberleri

  Acil çalışanlarına cep kitabı

  Hürriyet Haber
  14.08.2014 - 01:04 | Son Güncelleme:

  İZMİR Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı kurumların Acil Servisleri'nde görev yapan çalışanların eğitim ihtiyaçlarının belirlemesi amacıyla Genel Sekreterlik Acil Eğitim Koordinatörlüğü, acil servis sorumlu hekim ve hemşireleri ile toplantı düzenledi.

  Genel Sekreter Prof.Dr. Osman Nuri Dilek toplantıda, acil servislere yoğun başvuru yapıldığını ve yoğun çalışma temposuna sahip olan bu birimlerde hem çalışan hem de hasta memnuniyetinin en üst seviyeye ulaştırmanın eğitim ile mümkün olabileceğini ifade etti. Sağlık alanında eğitimin süreklilik gerektirdiğini ve bu nedenle kurulan Acil Eğitim Koordinatörlüğü'nün sahadaki eğitim ihtiyaçlarını belirlemek üzere bu toplantıyı düzenlediğini söyledi. Acil servis çalışanlarına yönelik bir eğitim modülü oluşturulacağı bilgisini veren Dilek, "Personelimizin eğitimini ve ihtiyaçlarını önemsiyoruz. İhtiyaçların giderilmesine yönelik elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

  Toplantıda, Acil Serviste çalışan personel için Genel Sekreterliğin Acil Eğitim Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan "Temel ve İleri Yaşam Desteği Uygulamaları" cep kitapçığının tanıtımı yapıldı. İzmir Kuzey KHB Acil Eğitim Koordinatörü Doç.Dr. Murat Anıl, rehber niteliğindeki bu kitabın güncel bilgiler doğrultusunda hazırlandığını ve hem hastaların sağlığına hem de acil sağlık personelinin tıbbi uygulamalarına katkı sağlayacağını düşündüklerini söyledi. Anıl, "Temel ve İleri Yaşam Desteği Uygulamaları" cep kitapçığının bir başlangıç olduğunu ve bunu başka kitapçıkların takip edeceğini söyledi.

  Toplantıya katılan acil servis çalışanlarının ortak görüşü eğitimlerin sürekli yapılması ve belirli aralıklarla güncellenmesi yönünde oldu. Çalışanlar, "Temel ve ileri yaşam desteği uygulamaları, travmalı hastaya yaklaşım, acilde sık görülen hastalıklara yaklaşım, hastalarla iletişim, stres yönetimi" gibi konularda öncelikli olarak eğitim talebinde bulundu.

  İzmir Kuzey KHB Genel Sekreterliği'nin "Ultrason Doktorun Steteskopudur" sloganıyla düzenlediği ve Kamu Hastane Birlikleri arasında bir ilk olduğu belirtilen Acil Yatak Başı Ultrason Eğitim Programları'nın da devam edeceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı