DÜZCE HABERLERİ

Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı

AA / Tayyip Hoşbaş
25.02.2016 - 13:34Son Güncelleme :

- Düzce Valisi Ali Fidan:- "Üç ay içerisinde, ilimizde toplam 79 bin 806 arama olmuş, bu çağrılardan 67 bin 527’si gereksiz çağrı. Bu çağrılarla burayı meşgul etmeyelim"

AA / Tayyip Hoşbaş

DÜZCE (AA) - Düzce'de, Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı yapıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ali Fidan, acil durumlarda tek numarayla bütün birimlere ulaşıldığını söyledi.

Fidan, sistemde bulunan jandarma, polis, itfaiye, AFAD, orman yangını, acil sağlık birimlerinin aynı binada, yakın işbirliği ve koordinasyon içinde olduğunu belirterek, "Hangi acil birimle işiniz olursa olsun tek bir numara ile 112’yi arayarak halletmeniz mümkün. Bu hem vatandaşlarımız, hem Türkiye’ye gelen yabancılar için bir kolaylık. İkinci artı özelliği, bütün acil hizmet veren kurumlar aynı binada, yakın bir işbirliği ve koordinasyon içinde çalışıyor" diye konuştu.

Çağrı merkezinin çok sayıda gereksiz ihbar aldığını vurgulayan Fidan, şunları kaydetti:

"Üç ay içerisinde, ilimizde toplam 79 bin 806 arama olmuş, bu çağrılardan 67 bin 527’si gereksiz çağrı. Bu çağrılarla burayı meşgul etmeyelim. Bu sistemi kurgularken bir ceza sistemi de getirildi, 112 acil sistemi gereksiz yere meşgul edenlerle ilgili bir para cezası da hukuk sistemimize girdi. Önemli olan cezalandırmak değil vatandaşın burayı meşgul etmemesi. Meşgul edildiği zaman gerçekten acil ihtiyacı olan belki beklemek zorunda kalıyor. Acil vakaya müdahale etmek zorlaşıyor."

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz'ün yanı sıra ilgili birim müdürleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 13 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı