Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Açıköğretim kitapları satışta

  AA
  08 Haziran 2017 - 14:18Son Güncelleme : 08 Haziran 2017 - 14:26

  Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerine ait 20 farklı kategorideki kitapların satışı, online ve Açıköğretim Kitap Satış Bürosundan gerçekleştirilecek.

  AÜ Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki rektörlük binasının altındaki kitap satışı bürosunun açılışına, Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı katıldı.     

  Gündoğan, Açıköğretim Kitap Satış Bürosu'nun estetik bir tasarımla yapıldığını söyledi. Açıköğretim kitaplarının nereden temin edileceği konusunda çok soru aldıklarını belirten Prof. Dr. Gündoğan, şöyle konuştu:
  "Online satış işlemi zaten gerçekleştiriliyordu ama öğrenciler bu kitapları doğrudan eline alıp inceleme fırsatı bulamıyordu. Burası, aslında insanlara bu fırsatı da tanımış olacak. İsteyen, kitapları istedikleri gibi inceleme şansı sunacak. Bundan dolayı 'Açıköğretim Kitabevi' de diyebiliriz aslında. Bu anlamda açıköğretim kitaplarının online satışının yanında doğrudan satışını da gerçekleştireceğimiz bir merkezimiz olacak. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada çalışacak arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum."     

  Açıköğretim Fakültesi Kitap Sistemi'nden Sorumlu Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Akyıldız ise büroda 20 farklı kategoride toplam 746 kitap bulunduğunu belirterek, kafe formatında hizmet verecek büroya gelenlerin kitapları incelerken ya da beklerken çay ve kahvelerini yudumlayabileceklerini söyledi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı