Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Açıkların hızla kapatılması lazım"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ankara'da yapımı devam eden spor tesislerine habersiz denetimlerde bulundu.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Kılıç, Türkiye'nin sportif altyapısında açık olduğunu ve bu açıkların hızla kapatılması gerektiği belirtti.

Bakan Kılıç, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara'da bazı spor tesislerine habersiz giderek, inceleme ve denetlemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'a, yardımcısı Yusuf Tekin, müsteşar yardımcısı Aslan Karanfil, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve basın mensupları eşlik etti. Bakan Kılıç'ın ilk durağı Çankaya ilçesi Yıldızevler Mahallesi'ndeki Türkiye Hentbol Federasyonu Spor Kompleksi oldu. Burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek ilgililerden bilgi alan Bakan Kılıç, federasyon başkanı Bilal Eyüboğlu'na tesisteki eksiklerin kısa zamanda giderilmesi konusunda talimat verdi. Kılıç, tesisteki elektrik panosu ve protokol tribünündeki eksikliklerin giderilmesini ve konunun müteaahit firmaya iletilmesini istedi. Daha sonra tesiste yapımı devam eden kamp merkezini gezen Bakan Kılıç, alt katlarda bulunan sporcu kamp bölümlerinin üst katlara çıkarılmasını istedi.
Bakan Kılıç, ardından Eryaman'daki Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne geçti. 1 buçuk yıldır yapımı devam eden tesisteki eksiklere kızan Kılıç, özellikle tesisin çevre düzenlemesi ve temizliği konusundaki yetersizliklere sert tepki gösterdi. Eryaman'ndaki kamp eğitim merkezinin gerekli hızlılıkta ilerlemediğini belirten Kılıç, "Ona biraz üzüldüm. 5 ay önce de bir ziyaretimiz vardı. Başlanan tesislerin bir an önce bitmesini istiyoruz. Çünkü Türkiye'nin sportif tesis altyapısında açıklarımız var. Bu açıkları hızla kapatmamız lazım" dedi.

Eryaman'daki tesisleri gerek atış poligonu gerek yüzme havuzu noktasında bitmesi gerektiğini dile getiren Kılıç, "Benim hayalimdi, hedefim buydu. Çünkü 5 ay önceki ziyaretlerimizde tesislerin müteahhitlerini de çağırdık. Para problemimiz olmadığını, bir an önce bitirmeleri halinde ödemelerimiz en hızlı şekilde yapacağımızı kendilere teyit ettik" şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç, yapılan tesislerin vatandaşla bütünleştirilmesi gerektiğini anlatarak, "Bu bütünleşmenin sağlanabilmesi içinde tesisin çevresindeki çevre düzenlemesinin ve peyzaj çalışmalarının hızlıca tamamlanması ve bizim tesislerimizin görsellik olarak adeta bir çiçek bahçesine dönüştürülmesi lazım. Ama Eryaman'daki inşaat alanlarımız çevre için konforu artıran değil azaltan bir görüntü içerisinde, bu görüntü hızla ortadan kaldırılacak, talimatı verdik" şeklinde konuştu.

Bu arada, Türkiye Hentbol Federasyonu Spor Salonu'nda 2 resmi müsabaka oynandığını hatırlatan Kılıç, tesisin resmi açılışını ilerleyen günlerde yapacaklarını bildirdi.

 

 

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler