Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Açıkhava'yı dansözler bastı

  Mustafa KIZGINYÜREK
  20 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 19 Ağustos 2006 - 15:38

  "Sor" albümüyle yaza damgasını vuran Serdar Ortaç'ın önceki akşam Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konseri, seyircilerin arasındaki dansözlerin zil sesleriyle başladı. Ortaç, 44 dansçı eşliğinde, "Dansöz" şarkısını seslendirirken, Açıkhava'da yer yerinden oynadı.

  Pop müziğin ünlü ismi Serdar Ortaç, önceki akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda sevenlerine unutulmayacak bir gece yaşattı. Seyirciler arasındaki dansözlerin zil sesleriyle başlayan konser, 3 saat 15 dakika sürdü. 5 .ini aşkın seyirciye seslenen Ortaç, 1994 yılından başlayarak, çıkış yaptığı şarkıların tamamını seslendirdi. 15 yıllık müzik hayatının en önemli gecesini yaşadığını söyleyen Ortaç, dans ekibi, havai fişek ve ışık gösterileri ile şölen tadında bir konser yaşattı. İlk şarkısının ardından izleyenlerine seslenen Ortaç, "15 seneden sonra hala bunca kalabalığı bir araya toplayabiliyorsam ve hala sizden böylesine alkış alabiliyorsam, sizlere teşekkür etmek yerine, sizleri alkışlamak istiyorum" diyerek seyircisini alkışladı. Serdar Ortaç baskılı tişörtle sahneye gelen "Topmodel Yarışması" finalistlerine şakayla karışık "İsmime dokunmak istiyorum, bu hakka /images/100/0x0/55eb6b1bf018fbb8f8bfd3bcsahibim" diyen Ortaç "Beyler yanlış mı düşünüyorum?" diyerek erkek seyircilerden de destek istedi. Dansöz şarkısını 44 dansözle tam üç kez okuyan Ortaç, "Bilsem ki" adlı şarkısını söylerken sahneden inerek hayranlarının arasına girdi. "Canıma Minnet" parçasını okumadan önce ön sıradakilerden cep telefonu isteyen genç popçu, "Başımıza ne geliyorsa bu lanet şeyden geliyor, şimdi herkes cep telefonlarını havaya kaldırsın, bu şarkıyı öyle söyleyelim" dedi ve ışıkların kapatıldığı Açıkhava, telefon ışıklarıyla aydınlandı.

  Açıkhavayı dansözler bastıAçıkhavayı dansözler bastı

   

  /images/100/0x0/55eb6b1bf018fbb8f8bfd3c2Kadın gazetecileri kızdırdı

  Serdar Ortaç, Harbiye Açıkhava konseri sırasında yaptığı örneklemeyle kadın gazetecileri kızdırdı... Ortaç, konserin ilk bölümünde seyircilere dönerek, "Hakkımda yazılanların yüzde 98 yanlış ve yalandır. Bunların ancak yüzde 2'si doğrudur. O yüzde ikilik bölümde de espri yapmaya hakkım olduğunu düşünüyorum" dedi... Daha sonra Frank Sinatra'nın hayatını anlatan bir filmi izlediğini belirten Ortaç, filmden bir sahneyi yine seyircileriyle paylaştı: "Bugün Frank Sinatra'nın bir filmini izledim. Bir haberle, hayatının bir anda nasıl karardığını anlatan bir filmdi bu... Bir kadın gazeteci Frank Sinatra hakkında bir haber yapıyor. Ve adam çok zor günler geçiriyor. Filmin sahnesinde Sinatra, 'Ben bu kadın gazetecinin taa .....' diyor. İşte böyle bir şey..." Ortaç'ın bu sözlerinin ardından protokolde onu izleyen kadın gazeteciler konseri terk etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı