SİİRT HABERLERİ

Açık öğretim lisesi sınavları

AA / Abdurrahman Binay
29.02.2016 - 14:48Son Güncelleme :
AA / Abdurrahman Binay

SİİRT (AA) - Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Kurtalan İlçe Başkanı Mehmet Tahir Uğur, 2 bine yakın öğrencinin bulunduğu ilçede Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavlarının yapılmasını istedi.

Uğur, yaptığı açıklamada, daha önce sınavların yapıldığı ilçeler arasından bulunan Kurtalan'ın listeden çıkarılmasına tepki gösterdi.

Sınav güvenliği gerekçesiyle böyle bir kararın alınmasının binlerce öğrenciyi mağdur ettiğini savunan Uğur, "Alınan bu kararla ilçemizde sınava giren öğrenciler başka ilçelere ve illere gidip sınava girmek zorunda kalacaklar. Toplamda ilçemizde 3 bin 500 öğrenci açık lise sınavlarına giriyor. Bu öğrencilerin tamamının mağdur edileceği düşüncesindeyiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Açık öğretim lisesi sınavları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Açık öğretim lisesi sınavları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı