Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemlerinde son günler!

  Hürriyet Haber
  19 Ekim 2015 - 16:52Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 16:52

  AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) de okuyan öğrenciler için kayıt yenileme ve "ders ekle-sil" tarihleri 12 Ekim'de başladı. Başvurular ne zaman sona erecek?

  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler için "kayıt yenileme" ve "ekle-sil" tarihlerinde son günler.

  12 Ekim Pazartesi günü başlayan "kayıt yenileme ve ekle-sil" tarihleri 23 Ekim Cuma günü sona erecek.

  Kayıt yenileme Ders Ekle- Sil işlemi ve her programa göre değişen yaklaşık 205 TL'ye denk gelen harç paralarının ödenmesinin ardından gerçekleşecek.

  Kayıt Yenileme İşlemleri

  12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayıp 23 Ekim 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

  Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri

  Mazeretli olanlar 23 Ekim 2015 tarihinde kayıtlarını yenileteceklerdir.

  Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemlerinde son günler

  AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?


  Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir.

  Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün değildir. Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden "Kayıt Yenileme" bağlantısından sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı