Açık artırma ile buldozer satıyorlar

Hürriyet Haber
24.11.2009 - 13:28 | Son Güncelleme:

Ritchie Bros. Müzayedecilik Şirketi dünyanın en büyük endüstriyel ekipman açık artırma şirketi olarak, Türkiye’deki ilk rezervsiz açık artırmasını geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdi. Satış organizasyonunda firma yüzlerce katılımcıyı ağırladı.120’den fazla kayıtlı alıcı yeni ve ikinci el inşaat ekipmanları ve kamyonları almak için açık artırmada yarıştı.

Gerçekleştirilen organizasyonunda firma yüzlerce katılımcıyı ağırladı. 120’den fazla kayıtlı alıcı yeni ve ikinci el inşaat ekipmanları ve kamyonları almak için açık artırmada yarıştı.

Yapılan açık artırmada 150 kalemden fazla mal satışı gerçekleştirildi.Satılan mallar arasında; vinçler, hidrolik ekskavatörler, buldozerler, greyderler, damperli kamyonlar, forkliftler, jeneratörler gibi çeşitli ekipmanlar yer aldı.Ekipman alıcıları satışa hem yerinde şahsen, hem de eşanlı olarak internetten katıldılar.

Ritchie Bros. Müzayedecilik Şirketi  Avrupa, Orta Doğu, Asya Yönetim Kurulu Başkanı ve Operasyon Yöneticisi Guylain Turgeon organizyon sonrası; “Türkiye’deki ilk açık artırma organizasyonumuza gelen talep çok etkileyiciydi.Açık artırmamızın yüzlerce katılımcıyı çekmiş olduğunu görmek bizleri çok motive etti.Katılımcıların çoğu böyle bir açık artırmaya ilk defa katılmışlardı, fakat bu onları başarı ile ekipman ve kamyonları satın almaktan alıkoymadı.Gerçekten, müşterilerimizin böylesi dinamik bir ortamda gerçekleşen açık artırmamıza gösterdikleri hızlı uyum bizi çok etkiledi.Türkiye’de rezervsiz açık artırma metodumuzun sıcak bir şekilde kabul görmesi bizim için büyük bir deneyim oldu ”şeklinde konuştu.

Her Ritchie Bros. açık artırması daima tamamıyla rezervsiz gerçekleştirilir; bu asgari fiyat veya rezerv fiyat uygulaması yok demektir.Gelecek olan fiyat teklifleri ne olursa olsun, herşey açık artırma günü en yüksek fiyatı verene satılır.Aynı zamanda, Şirket ekipman sahiplerinin kendi ekipmanları için fiyat vermelerini de yasaklamıştır.Ritchie Bros. rezervsiz açık artırma yöntemlerinin tüm bu özellikleri sayesinde iştirakçiler,müzayede görevlisinin veya satıcıların hiçbir manipülasyonu olmadan, diğer kayıtlı iştirakçiler ile eşit koşullarda, şeffaf bir süreç çerçevesinde serbestçe rekabet edebilme şansını yakalamış olmaktadırlar.

 

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı