Gündem Haberleri

  Acıdan 8.5 yıl sonra elem ve keder davası

  Özge EĞRİKAR / İSTANBUL
  05.09.2013 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Boğaziçi Köprüsü’nde 2005 yılının Ocak ayında meydana gelen kazada Yeliz Telli’nin (25) ölümüne ve iki kişinin de yaralanmasına neden olan Başkomiser Ebubekir Temur, 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı, cezası 27 bin 300 lira para cezasına çevrildi.

  Cezanın onanmasıyla ölen kızın annesi Nermin Karaman da 4 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen başkomisere tazminat davası açtı. Mahkeme, anneye 37 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Eski eşi Nermin Karaman’ın 37 bin liralık tazminat kazanmasının ardından, kazadan 23 yıl önce boşandığı Yeliz Tellli’nin babası Nuri Telli de Ebubekir Temur, Hanım Uçar ve sigorta şirketi aleyhine 55 bin liralık tazminat davası açtı.

  ‘BABA ACI İÇİNDE’

  Kızının öldüğünde hayatının baharında olduğunu dava dilekçesinde anlatan baba Nuri Telli’nin avukatı, “Müvekkilimin eski eşi Yeliz Telli’nin annesi Nermin Karaman’ın açtığı dava kabul edilmiş ve yüzde yüz tam kusurlu bulunan üç davalının 37 bin lira tazminat ödemesine hükmedilmiştir. Müvekkilim sigortadan parasını istemiş, ancak sigorta şirketi parayı ödememiştir. Kızının ölümüyle müvekkilimin elem, ızdırap ve acı dolu hayat yaşadığı aşikârdır. 25 bin maddi, 30 bin lira manevi tazminatın davalılardan tahsilini talep ediyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı