Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Acıbadem renklenecek

  Hürriyet Haber
  21 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 21 Aralık 2000 - 00:01

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi halka açılıyor. Fakültenin iki ayda bir düzenleyeceği ‘11 Sergi ve Sanat Panayırı’ semti sanatla buluşturacak.

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Göztepe'deki kampusunda, iki ayda bir 11 sergiden oluşan sanat panayırı düzenleyecek. Sergilerde, tanınmış sanatçıların eserlerinin yanısıra üniversite öğrencilerinin de resim, fotoğraf, seramik, grafik ve el sanatları dallarındaki çalışmaları da sanatseverlere sunulacak.

  Hem fakülte hem müze

  Sergi ve Sanat Panayırı dizisinin ilki, 10 sergiyle, önceki hafta fakültenin Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergiler 2 Şubat'a kadar, hafta içi günlerde saat 09.00 - 17.00 arasında, ücretsiz olarak gezilebilecek.

  Güzel Sanatlar Fakültesi'nin bir kültür merkezi konumunda olması gerektiğini söyleyen Dekan Hüsamettin Koçan ’’Fakültenin birikimini toplumla paylaşmak ve topluma açılmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Şantiye ve Müze Fakülte sloganıyla yola çıktık’’ dedi.

  Sergi ve Sanat Panayırı'nın ilkinde iddialı bir uluslararası sergi yer alıyor. Kristof Kolomb'un ölümünün 500'üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Uluslararası Exlibris Sergisi, Exlibris Derneği'nin katkılarıyla gerçekleştirildi. Sergi küçük boyutlu resimlerden oluşuyor.

  Ustalardan Heykeller başlığı altındaki karma sergide Mehmet Aksoy, Koray Ariş, Hayri Karay ve Seyhun Topuz'un eserlerine yerverildi. Diğer önemli sergilerden biri Gürbüz Doğan Ekşioğlu'nun kişisel İllüstrasyon ve Grafik Sergisi. Sergi, Ekşioğlu'nun özel koleksiyonundan seçilen eserler ve bazı kuruluşlara yaptığı grafik çalışmalardan oluşuyor.

  Etkinlik kapsamında ayrıca Resim Bölümü öğrencilerinin ’’İş Yolculukları,’’ Tekstil Bölümü öğrencilerinin ’’Dünden Bugüne Tekstil,’’ Fotoğraf Bölümü öğrencilerinin ’’Öğrenci İşleri,’’ Geleneksel Türk El Sanatları, Seramik ve Cam Bölümü öğrencilerinin ’’Temel Sanat İçinde Renk’’ başlıklı sergilerine yerveriliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı