Gündem Haberleri

  Acemi stand-up’çı davası

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘BİR Emin Çölaşan yetmez ki’ isimli kitabın yazarı ve tiyatro sanatçısı Nehir Roggendorf, Show TV’de yayınlanan 'Acemi stand-up’çı' haberi nedeniyle kişilik haklarının zarar gördüğünü, iş yaşamının olumsuz etkilendiğini öne sürerek 2 milyar liralık manevi tazminat davası açtı.

  İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran tiyaro sanatçısı Nehir Roggendorf dilekçesinde, ‘‘Kendi yazdığım oyunu sahneleyen ve oynayan bir tiyatro sanatçısıyım. Yeni oyunumun tanıtımıyla ilgili kampanyalar çerçevesinde 16 Temmuz 2000 Pazar günü Taksim Meydanı’nda halka ve basına açık bir gösteri yaptım. Gösteri sadece skeç canlandırma olup kesinlikle bir stand-up gösterisi değildir’’ dedi.

  Show TV Haber Merkezi'nin akşam bülteninde oyunu hakkında yorum katılarak yapılan haberde küçük düşürüldüğünü iler süren Roggendorf, ‘‘Haberlerde ‘Soyunanları protesto etti’ gibi anlamsız bir amacım olduğu söylenerek onur kırıcı zedeleyici, taraflı yayın yapılmıştır’’ dedi. Haberde geçen ‘acemi’ sözcüğünün iş yaşamında olumsuzluk yarattığını söyleyen Nehir Roggendorf yayından sonra psikolojik ve ruhsal sorunlar yaşadığını, artık oyun oynayamaz ve yazamaz hale geldiğini öne sürdü. Roggendorf, kendisinin, ‘olur olmaz yerde soyunan, vasıfsız, şöhret meraklısı' gibi gösterildiğini öne sürdü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı