« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Acele sol bek lazım

Fatih Terim, Ljubljana maçı dönüşü yardımcıları ve yöneticilerle sohbetinde, Hakan Balta’ya alternatif istediğini söylerken, Amrabat ve Melo’nun katılmasıyla çok daha iyi olacaklarını belirtti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY, önceki akşam deplasmandaki hazırlık maçında Ljubljana ile 1-1 berabere kalırken, Fatih Terim, teknik heyetteki arkadaşları ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle sohbetinde takıma ilişkin ilginç açıklamalar yaptı. Terim öncelikle yeni sezona yönelik umudunu dile getirdi. Terim’e göre beklenen futbolcun sergilenememesinin en önemli nedeni, rakibin sert futbolu nedeniyle oyuncularının riske girmekten kaçınması.
Kafasındaki 11’i, Muslera-Eboue, Semih, Ujfalusi ,Hakan Balta-Melo, Selçuk, Hamit, Amrabat-Burak, Elmander şeklinde aktaran Terim’in diğer görüşleri şöyle:

Hakan Balta stoper de oynayabilir, ona alternatif bulmalıyız

Takıma mutlaka bir sol bek alınmalı çünkü Hakan Balta alternatifsiz. Sakatlığı ve formsuz olduğu dönemde büyük sıkıntı yaşanır. Riera,sol bekte defansif anlamda ağır kalıyor. Hakan Balta’nın aynı zamanda Ujfalusi’nin stoperdeki yedeği olması sol bek ihtiyacımızı daha öne çıkarıyor. Dany, stoperden ziyade ön libero için iyi bir alternatif olacak. Bu takıma Amrabat ve Melo katıldığında orta saha çok daha dirençli ve zengin bir takım olacak. Burak’ın istekliliği ve gayreti de göze çarpıyor. Elmander ile rakip defansları çok rahatsız edecekler.


Bunları da Beğenebilirsiniz