« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Acele edelim, 'Çarşı' kızar"

Beşiktaş'ın yeni transferleri Simao Sabrosa, Hugo Almeida ve Manuel Fernandes dün özel uçakla İstanbul’a getirildi.

Murat ÇAKIR, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

İŞTE KULE İLE PİLOT ARASINDAKİ O KONUŞMA - Web TV

Kartal'ın yeni yıldızlarının uçağı, sis nedeniyle yaklaşık 3 saatlik bir rötarın ardından İstanbul'a inebildi.

Yeni transferleri Lizbon’dan İstanbul’a getiren uçağın pilotu Atatürk Havalimanı Kule’siyle yaptığı konuşmalarında uçakta Beşiktaş’ın yeri transferlerinin olduğunu söyleyerek bir an önce inmek istediklerini belirtti. Pilot, şakayla karışık Atatürk Havalimanı Trafik Kontrol Merkezi’ndeki kontrolöre ”Tamam hocam biraz acele edelim. Beşiktaş'ın futbolcularını getiriyoruz. Çarşı kızar sonra valla” şeklindeki esprili tavrına kule de ayak uydurunca sempatik bir ortam yaratıldı.

Beşiktaşlı taraftarlar dün saat 14.30’da yeni transferlerini beklerken Atatürk Havalimanı’nda olaylar çıkmıştı. Lizbon'daki kötü hava şartları nedeniyle İstanbul'a beklenenden yaklaşık üç saat gecikmeli gelen ve içinde Beşiktaş’ın yeni transferlerini taşıyan uçağın pilotu İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yaklaşması yaptığında kuleyle yaptığı konuşmalar güldürdü.

Atatürk Havalimanı’nda taraftarların terminal içerisine girmek için güvenlik kuvvetleriyle tartışması ve havalimanın çıkış kapılarına zarar vermeleri kameralara yansırken adeta olayları hisseden pilot kuleyle temasa geçerek acele inmek istediklerini söylemesi dikkat çekti. Kule ve Pilot arasında konuşmalar şöyle geçti:

Pilot: Hocam RNAV star bitti, Karadeniz'e doğru ilerliyoruz.

Kontrolör: Tamam önünüzde trafik var şimdi, döndüreceğim sizi.

Pilot: Tamam hocam biraz acele edelim. Beşiktaş'ın futbolcularını getiriyoruz. Çarşı kızar sonra valla !..

Kontrolör: Anladım hocam (gülerek)

 


Bunları da Beğenebilirsiniz