AKSARAY HABERLERİ

Acar’dan Basın Bayramı Mesajı

IHA
23.07.2015 - 17:11Son Güncelleme :

AKSARAY GAZETECİLER VE YAZARLAR CEMİYETİ BAŞKAN CELİL ACAR, "BASIN DEMOKRATİK HAYATIN VAZGEÇİLMEZ UNSURUDUR" DEDİ.

IHA

Aksaray Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celil Acar, 24 Temmuz Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 107. yıldönümünü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.
Aksaray’da görev yapmakta olan yazılı, görsel ve sesli medya kuruluşlarında çalışan medya mensuplarının, 24 Temmuz Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 107. yıldönümünü kutladığını belirten Celil Acar, “Basın demokratik hayatın vazgeçilmez ana unsurlarından birisidir. Basın mensubu haberi; doğru, tarafsız ve hızlı şekilde vermeli, olumsuzlukları araştırarak ve kamu yararını gözeterek habercilik yapmalıdır. Toplumu ilgilendiren konu ve olaylara karşı duyarlı olmalı, toplumu bilgilendirme işlevini yerine getirirken, mesleki ilkeleri ve etik değerleri gözetmelidir. Kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel hayatın mahremiyetine saygı göstermelidir. Toplumu ilgilendiren; bilgilendirme, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi her konuda önemli bir görevi yerine getirmekte olan medya mensubunun, bu işlevini en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için, basının özgür olması, etki altında kalmadan görevini yapması önem arz etmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Acar’dan Basın Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Acar’dan Basın Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ

AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı