« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aç karnına sabaha kadar futbol oynadım

F.Bahçeli Nani, 15 kardeşi ve ailesiyle birlikte yaşadığı çocukluğunu anlattı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Portekizli yıldız, “Bana futbolu en büyük ağabeyim öğretti. İyi beslenmiyor olmama rağmen, aç karnına sabaha kadar futbol oynardım. Hep başarılı bir oyuncu olacağıma inanmıştım” dedi.

F.BAHÇE’nin yeni transferi Luis Nani, FB TV’deki ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu ve kendine dair ilginç anekdotlar anlattı. Sarı lacivertli yıldızın sözleri şu şekilde oldu...
- Çocukluğum zorluklar içinde geçti. Baba tarafından 7, anne tarafından 8 olmak üzere 15 kardeşim vardı. Annem hepimize bakmak zorundaydı. Hep yemek için sıkıntılar yaşardık. Hiçbir zaman diğer çocuklarda olan oyuncaklar bizde yoktu.
- Bana futbolu en büyük ağabeyim öğretti. İlk kulübüm bana yemek ve yol verdiler. Hep başarılı bir oyuncu olacağıma inandım. Yorulmadan, iyi beslenmiyor olmama rağmen aç karnına sabaha kadar futbol oynardım.

“KiMLiĞiM YOKTU, SORUNLAR YAŞADIM”

SPORTING Lizbon, Benfica gibi takımlar da beni genç yaşlarımda istedi ama Portekiz kimliğim yoktu. Hep sorunlar yaşadım. Bu sorunları atlattıktan sonra Sporting Lizbon beni istedi ve futbola başladım.
- Alex Ferguson benim için bir baba gibiydi. Çok fazla şey öğretti. Tecrübelerimi ondan kazandım. Bugün geldiğim noktaya onun sayesinde geldim. Her şeyimi ona borçluyum da diyebilirim. Bana kapılar açıtı, farklı pencerelerden bakmayı öğretti. Onunla geçirdiğim dönemden hiç kötü bir şey hatırlamıyorum.

“SARACOĞLU’NDA DA TAKLALAR ATACAĞIM”

FİZİKSEL yapım çocukluğuma dayanıyor. Çocuk yaşlarda Capueira yaptım. Zıplamayı, takla atmayı öğrendim. Fiziksel yapıma büyük katkısı oldu. Takla atarak yaptığım gol sevinci de buna dayanıyor. Hatta bir gün ayağım ağrıyordu, takla atarak gol sevincimi kutlamadım ve insanlar Alex Ferguson’ın bunu yasakladığını söylediler ama böyle bir şey yoktu. Fenerbahçe Stadı’nda da gol atarsam bu sevinci tabii ki yaparım.
- Topuk Yaylası, kamp dönemi için mükemmel bir tesis. Her şey müthiş. İhtiyacımız olan her şey burada var...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler