Dünya Haberleri

DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye rest: Biz yolumuza siz yolunuza...

  Hürriyet Haber
  06 Mayıs 2016 - 16:14Son Güncelleme : 06 Mayıs 2016 - 17:18

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ayrılmasından sonra göç ve vize anlaşmaları konusunda işbirliği çağrısı yapan Avrupa Birliği'ne sert yanıt verdi: Kusura bakma biz yolumuza gidiyoruz, sen de yoluna git!

  Eyüp Belediyesi hizmet binası ve toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vize konusuna değinerek AB'ye sert çıktı:

  "Türkiye dört bir yanından terör örgütlerinin ve onlara destekçilerinin saldırısı altındayken, şu anda AB vize için 'Terörle mücadele yasasını değiştireceksiniz' diyor. Siz önce AB Konseyi önünde çadır kuranlara karşı zihniyetinizi niye değiştirmiyorsunuz? Onlara çadır kurduracaksınız, demokrasi için olduğunu söyleyeceksin; bize de vizeyi kaldıracağım şartı şu. Biz yolumuza gidiyoruz, siz de yolunuza gidin. Kiminle anlaşabiliyorsan onla anlaş."

  AB ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

  AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Hansjörg Haber, düzenlenen bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Davutoğlu hükümetiyle iyi bir işbirliğimiz vardı, mülteci anlaşması bu hükümetin önerdiği bir girişimdi" şeklinde konuşmuştu. Haber, "Bu anlaşmayı tamamına erdirebilmek için teknik konularda devamlılığın yanı sıra, kriterlerin yerine getirilmesi için de gönüllü olunmasına ihtiyaç duyulmaktadır" açıklamasını yapmıştı.

  ABden yeni kurulacak hükümete işbirliği çağrısıAB'den yeni kurulacak hükümete işbirliği çağrısı

  Fotoğraf: Sefa Özkaya 

   

   

  Etiketler: Avrupa Birliği , rest , Türkiye
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı