« Hürriyet.com.tr
MENÜ

AB'ye futbolla girelim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, ‘‘Böyle bir karar AB'ye üyeliğimizi kolaylaştırır’’ dedi. G.Saray yöneticisi Fatih Gökşen ise, ‘‘Türkiye bu uygulama ile AB'ye futbolla giriş yapabilir’’ yorumunu yaptı.

ÖZAYDINLI: İLK TEKLİF BİZDEN

F.BAHÇE Asbaşkanı Murat Özaydınlı, ‘‘Kulüpler Birliği'nin 2 ay önceki toplantısında konuyu gündeme getiren taraf bizdik. Yani ilk teklif bizden çıktı. Bunun Beşiktaş'a maledilmesine şaşırdık. Konu federasyona mutlaka taşınacak. Federasyonun da olumlu karşılayacağını bekliyoruz’’ dedi.

EKŞİOĞLU: KATKI SAĞLAYACAK

İlhan Ekşioğlu da şunları söyledi: ‘‘Çıkmasını istediğimiz teklif, Türkiye'nin AB yolundaki değişiklik kapsamına alınmalıdır. Eğer kendimizi AB'ye aday olarak görüyorsak, değişiklik yapılmalı. Bu hem AB'ye girme yolunda ülkemize katkı sağlayacak, hem de kulüplerin arzusunu yerine getirecek.’’

GÜRSOY: YARARLANMALIYIZ

G.SARAY İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, ‘‘Türk futbolunun geleceği için olumlu bir karar. Biz de bu durumu değerlendirebiliriz. Avrupa'nın göbeğindeki bir ülke olarak biz de bu haklardan yararlanmalıyız. Oturulur konuşulur ve bir değerlendirme yapılır. Türk futbolunun menfaatine olacak her şeye destek oluruz’’ dedi.

KIRAN: GÜNDEME GELMELİ

Basın Sözcüsü Turgay Kıran, ‘‘Türkiye AB'ye girmek üzere. Artık bu olayların gündeme gelmesi gerekir. Kendimizi Avrupa ülkelerine ve dünyaya bu çıkışlarımızla yansıtmalıyız’’ derkenFatih Gökşen, ‘‘Türkiye bu uygulamayla ilk olarak futbol ile AB'ye girmiş olacak. Pazar kızışacak. Her şey kulüplerin lehine olacak. Bu durum, mevcut kalitenin artmasını sağlayacak’’ yorumunu yaptı.

Futbolcular yanında

Tabular yıkılsın

BEŞİKTAŞLI futbolculardan Sinan, Serdar, Ahmet Yıldırım, İbrahim ve Sergen, takım arkadaşları Giunti'ye başvurusu nedeniyle destek verirken Brezilyalı Zago, ‘‘Bende çift pasaport var. Aynı zamanda İtalyan vatandaşıyım. Bu haktan ben de yararlanmalıyım’’ dedi. Siyah beyazlı futbolcular, Türkiye'deki tabuların artık yıkılması gerektiğini savundu. Beşiktaş İkinci Başkanı Hüsnü Güreli ise hukuk kurullarının bu konu ile ilgili olarak 2 aydır çalıştığını, Gürol Kaymak tarafından hazırlanan talebin federasyonca olumlu karşılanacağına inandıklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz