Ege Haberleri

  Abuzer Kadayıf Yurdu

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞROLLERİNİ Metin Akpınar, Talat Bulut ve Sibel Turnagöl'ün paylaştığı ‘‘Abuzer Kadayıf’’ adlı filmin gala organizasyonunu üstlenen Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, gecenin geliriyle Manisa Kız Öğrenci Yurdu'nun yapımına başlayacak.

  VAKIF Başkanı Erdem Giray, 25 Eylül'de Büyük Efes Convention Center'de filmin galasının yapılacağını belirterek, ‘‘10 milyon liradan satışa sunulacak biletlerden asgari 5 milyar bekliyoruz. Geliri Atatürkçü, çağdaş eğitim adına kullanacağız’’ dedi.

  GİRAY, yurdun tamamlanması için Vakıfbank Alsancak Şubesi 2018728 nolu hesaba bağışların da sürmesini istedi. Ayni yardımları da kabul ettiklerini belirten Giray, ‘‘Yapılan tüm bağışlar, bağış yapanların ödedikleri vergiden düşecek. Ayrıca yurt odalarına bağış yapanların adını da yaşatacağız’’ diye konuştu.

  GALADAN sonra yurt temelinin atılacağını söyleyen Giray, projenin 400 bin dolar olduğunu belirtti. 8 katlı yurdun her katında 16 öğrenci kalacağını söyleyen Giray, ‘‘Yurtta kalacak gençler için her türlü ihtiyaç düşünüldü. Yurtta kalmanın tek şartı ise Atatürkçü ve çağdaş düşünceyi benimsemiş olmak’’ dedi.

  Filmin konusu

  FİLM, bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan ve en büyük hayali olan kimsesiz çocuklara sığınma evi yaptırmak için şarkıcılık yapan Abuzer Kadayıf'ın başından geçen olayları konu alıyor. Replik Film tarafından yapılan, senaryosunu Kandemir Konduk'un yazdığı ve Tunç Başaran'ın yönettiği filmin gala gecesine başrol oyuncuları Metin Akpınar, Talat Bulut, Sibel Turnagöl ve diğer oyuncular katılacak. Gala gecesinin biletleri Efes Convention Center, Alsancak ve Karşıyaka D&R'da satışa sunuldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı