Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abramoviç zenginler listesindeki yerini kaptırdı

  AA
  15.02.2011 - 12:49 | Son Güncelleme:

  İngiliz futbol kulübü Chelsea'nin sahibi Roman Abramoviç, Rusya'daki en zenginler listesindeki yerini Özbek asıllı ve İngiliz futbol kulübü Arsenal'in hissedarlarından Alişer Osmanov'a kaptırarak dördüncü oldu.

  Küresel ekonominin nabzı EKONET'te atıyor        

   

  Rus "Finans" dergisinde yayımlanan 114 dolar milyarderinin yer aldığı Rusya'nın en zenginleri listesinde birinciliği çelik kralı olarak bilinen Vladimir Lisin 28.3 milyar dolarlık servetiyle korurken, Lisin'i 33.7 milyar dolarlık servetiyle Mihail Prohorov izledi.

  Arsenal'in yüzde 14.6'lık hissesini satın alarak adını dünya genelinde duyuran Özbek asıllı Rus işadamı Osmanov bu yıl krizin etkisini üzerinden atarak  servetini 19.9 milyar dolara yükselterek listede üçüncülüğe yükseldi.

  Haberde, Abramoviç'in de geçen yıla kıyasla servetini artırmasına rağmen listede 17.1 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sıraya indiği kaydedildi.

  Listede en fazla dikkat çeken düşüşü, Rusya'nın en zengin kadını olan eski Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov'un eşi Yelena Baturina yaşadı. Baturina, eşinin Moskova Belediye Başkanlığı görevinden alınmasının ardından listede 1.1 milyar dolarlık servetiyle 47 basamak aşağı düşerek 94'üncü sıraya oturdu.

  EkoNet'i Facebook'ta takip etmek için:                   <ı style="mso-bidi-font-style: normal">

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">http://www.facebook.com/#!/HurriyetEkonet                                                                <ı style="mso-bidi-font-style: normal">

                                  

  EkoNet'i Twitter'da takip etmek için:                  

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">http://twitter.com/HurriyetEkonet<ı style="mso-bidi-font-style: normal">   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı