Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abramczyk: Benim adamım yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kimseye ayrıcalık tanımadığını söyledi

Alman Hoca, gurbetçi Zafer ile vatandaşları Gaudino ve Schuster'i kolladığı yolundaki iddialara, ‘‘Kızdığım zaman hepsini haşlıyorum. Bir de tutup dövmem mi gerekiyor’’ diye cevap verdi.

Zafer'i haşladım

Antalyaspor Teknik Direktörü Rudiger Abramczyk, kırmızı beyazlı takımda vatandaşları olan Gaudino ve Schuster ile gurbetçi Zafer'e ayrıcalık tanıdığı yolundaki iddialara tepki gösterdi. Takım içinde kimseyi kollamadığını, yeri geldiği zaman diğer futbolcular gibi Gaudino, Schuster ve Zafer'i de azarladığını söyleyen Alman çalıştırıcı, ‘‘Mesela, G.Antep maçının devre arasında Zafer'i bütün takım arkadaşlarının içinde yüksek sesle azarladım’’ diye konuştu.

Herkes hata yapar

Oyun içinde her futbolcunun hata yapabileceğini belirten Şimşek'in teknik patronu, ‘‘Takımının kazanması için gayret gösterirken hata yapan futbolcu ile, isteksiz oynayıp hata yapan futbolcuyu birbirinden ayırmak gerekir. Schuster, Gaziantepspor maçında net gol pozisyonunu değerlendiremedi. Ama bir defans oyuncusu gol atmak için bu kadar ileri çıkabilmişse takımının kazanması için elinden geleni yapıyor demektir’’ dedi. Abramczyk şöyle devam etti:

Dövmem mi gerekir

‘‘Gaudino'yu iyi tanırım. Onun için oyundan alınmak bir onur meselesidir. Ben bu futbolcuyu Gaziantep maçında oyundan almakla zaten bir anlamda cezasını vermiş oldum. Mesela Zafer'i G.Antepli Hakan'ı iyi kontrol edemediği için devre arasında bütün takım arkadaşlarının içinde yüksek sesle azarladım. Kötü oynayan futbolcuyu oyundan alırım. Antrenmanda kötü çalışırsa ilk 11'e, veya kadroya almam. Bunun dışında futbolcuyu bir de dövmem mi gerekiyor?’’

Tek golcü var

Rudiger Abramczyk, takımının ligdeki son 3 maçta gol atamamış olmasını da tek santrforla oynamalarına bağladı. Yeni transfer Adamo'nun henüz takıma motive olamadığını belirten Alman çalıştırıcı, ‘‘İleride sadece Fazlı var. Bu boşluğu orta sahada ofansif özellikli 3 oyuncuya görev vererek doldurmaya çalışıyoruz. Bu yüzden de orta sahada pres gücümüz azalıyor. Adamo için önyargılı değilim. G.Antep'e de gol atabilseydi buna en çok ben sevinirdim’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler