« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abla Williams aldı gitti

Sezonun 4. ve son Grand Slam mücadelesi olan 125. ABD Açık Tenis Turnuvası'nın tek bayanlar 4. tur mücadelesinde Williams kardeşler karşı karşıya geldi. Zorlu mücadelede abla Venus Williams, çeyrek finale çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ulusal Tenis Merkezi Kortları'nda düzenlenen 18.3 milyon ABD Doları (yaklaşık 25 milyon YTL) toplam ödüllü turnuvanın 7. günü geride kaldı. Williams kardeşlerin çeyrek finale çıkma mücadelesinde 2000 ve 2001 yıllarında bu turnuvanın, bu yıl da Wimbledon Turnuvası'nın Şampiyonu olan 10 numaralı seribaşı Venus Williams, kardeşi 1999 ve 2002 yıllarında bu turnuvanın, bu yılın da Avustralya Açık Şampiyonu 8 numaralı seribaşı Serena Williams karşısında 7-6(7-5) ve 6-2'lik setlerle turu geçen taraf oldu.

SHARAPOVA KOLAY GEÇTİ

Tek bayanlarda 4. tur ilk maçlarında ise geçen yılın Wimbledon Turnuvası Şampiyonu olan 1 numaralı seribaşı Rus Maria Sharapova, Hindistan'dan Sania Mirza karşısında setleri 6-2 ve 6-1 kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Tek bayanlarda günün diğer karşılaşmalarında 9 numaralı seribaşı Rus Nadia Petrova, 26 numaralı seribaşı Çek rakibi Nicole Vaidisova'yı 7-6 (7-4) ve 7-5'lik set sonuçlarıyla 2-0 ile geçerken, 2003 yılının finalisti olan 4 numaralı seribaşı Belçikalı Kim Clijsters, Venezuellalı raket Maria Vento-Kabchi'ye karşı 6-1 ve 6-0'lık setlerle 2-0 üstünlük sağladı ve çeyrek finale adını yazdıran 4. sporcu oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz