İZMİR HABERLERİ BORNOVA HABERLERİ

Abla, ağabey ve kardeşler tarihe yolculuk yaptı

DHA
03.04.2018 - 11:25Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin gönüllülük esasına dayanan 'Abla, Ağabey, Kardeş' projesine dahil olan üniversite öğrencisi gençlerle ilkokul ve ortaokul öğrencileri, Bornova Belediyesi’nin Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde İzmir’in 8 bin 500 yıllık tarihine yolculuk yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Abla, Ağabey, Kardeş Projesi’nin gönüllü üniversite öğrencileriyle, ilkokul ve ortaokul öğrencileri Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde İzmir’in tarihini yaşayarak öğrendi. İzmir’in tarihini 8 bin 500 yıl öncesine dayandıran buluntuların çıkarıldığı Yeşilova Höyüğü, hafta sonunda 900 Abla, Ağabey, Kardeş gönüllüsünü ağırladı.

Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’ne gelen ablalar, ağabeyler ve kardeşler, kazı alanlarını gezdikten sonra Ziyaretçi Merkezi’nde sergilenen eserleri inceledi. Yazının bulunmasından önceki dönemi inceleyen prehistoria alanında uzman arkeologlardan bilgi de alan gönüllüler, arkeo-park ve neolitik köyde bundan 8 bin 500 yıl önce İzmir’de yaşamış insanların günlük yaşamlarında neler yaptıklarını yaşayarak öğrendi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu gençlerle ilkokul ve ortaokul öğrencilerini biraraya getiren Abla, Ağabey, Kardeş Projesi’nin dayanışmaya aracılık ettiğini hatırlatarak, "Gençlerimizin, çocuklarımıza Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde de ablalık ve ağabeylik yapması bizi çok sevindirdi. İzmirimizi, tarihini öğrenerek daha iyi yerlere hepbirlikte teşıyacağımıza inanıyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bornova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bornova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Abla, ağabey ve kardeşler tarihe yolculuk yaptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı