Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abinizin mesajı var

  Çetin AYDIN
  21 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ocak 2011 - 23:56

  Kokain çetesi lideri Mahmut Çelik’in şifreli talimatlarını sevgilisi Diana Neagu’nun ilettiği iddia edildi. Neagu’nun, Galatasaraylı eski futbolcu Rotariu’nun eski eşi olduğu ortaya çıktı.

  İSTANBUL’daki kokain piyasasını elinde tuttuğu iddia edilen Mahmut Çelik’in çete üyelerine talimatlarını ileten sevgilisi Diana Neagu’nun Galatarasaylı eski Romanyalı futbolcu Losif Rotariu’nun eski eşi olduğu ortaya çıktı. Mahmut Çelik’in yapılması gerekenleri Neagu’ya söylediği, onun da “Abinizin mesajı var” diyerek adamlarına ilettiği bildirildi.

  Kuyumcu açtı

  Öte yandan elebaşı Mahmut Çelik’in kazandığı parayla Bahçelievler’de bir kuyumcu dükkânı açtığı Diana Neagu’nun ise parayı ülkesine gönderdiği belirtildi. Çetenin çökertildiği operasyona, daha önce aynı suçtan yakalanan kalp hastası Halit S. için bir ambulans da dahil edildi. Operasyon sırasında Halit S.’nin sinir krizi geçirdiği ve ambulansta tedavi edildiği ortaya çıktı. Çetenin kokain servisini ise taksilere yerleştirdiği küçük çocuklar aracılığıyla yaptığı belirlendi. Çetenin ailelerine para ödeyerek Diyarbakır’dan getirdiği çocuklardan ikisi servis yaparken takside yakalandı.

  Köstebeklik yapmadım

  Abinizin mesajı var

  Operasyonda gözaltına alınan emniyet amirleri Hasan D. ve Nadir Y., çeteye köstebeklik yapmadıklarını söylediler. Koruma Şube Müdürlüğü’nde görev yapan emniyet amiri Hasan D., “Mahmut Çelik’i de tanırım. 2001 tarihinde kendisine şube olarak operasyon yaptık. Tutuklandı. 2003 tarihinde İstanbul Narkotik Şube’den ayrıldım. Sık olmasa da zaman zaman yemek yerdik. Telefonla konuşurduk. Uyuşturucu işi ve köstebeklik asla yapmadım” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı