BALIKESİR HABERLERİ

Abidin Pak-pakmaya Anadolu Lisesinden Yeni AB Eğitim Projeleri

IHA
07.10.2015 - 10:46Son Güncelleme :

proje çalışmaları devam ediyor

IHA

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında yürüteceği 3 uluslararası projeden biri olan Erasmus Plus KA2 Gençlik alanında stratejik ortaklık projesi ‘By Learning You Will Teach, By Teaching You Will Learn’’ (Öğrenerek öğret, Öğreterek Öğren’ kapsamında okulun öğretmenleri Ayşe Bilgiç ve Selim Tekin 16 Eylül 2015-19 Eylül 2015 tarihleri arasında proje yönetim toplantısına katılmak için Letonya’nın Valmiera şehrine gittiler.
Türkiye, Portekiz, Letonya, Romanya, Makedonya, Macaristan ve Bulgaristan’daki proje ortağı kuruluşlardan toplam 14 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, projenin yürütüleceği iki yıllık sürede yapılacak etkinlikler, proje çerçevesinde ortaya konulacak eğitsel ürünler, proje bütçesi ve proje ile ilgili diğer ayrıntılar görüşüldü.
Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan 6 hareketliliğin ilki Edremit’te gerçekleştirilecek olup, 25 Ekim 2015 - 31 Ekim 2015 tarihlerinde 6 ülkeden 24 katılımcı Abidin Pak-Pakmaya Anadolu lisesi tarafından yapılacak etkinliklere katılacaklar.
Proje süresince yapılacak etkinliklerle okullarda, yetkileri kısıtlı öğrenci meclislerinin problem çözme ve karar verme sürecine daha fazla katılmaları sağlanarak, bu meclislerin etkinliğinin arttırılması amaçlanmakta. Ayrıca, daha etkili bir öğrenci meclisinin düzenleyeceği etkinliklerle risk grubunda bulunan öğrencilerin okulda olan aidiyet duygusunun geliştirilmesi ve okul terki riskini ve disiplin problemi yaşayan öğrenci sayısının azaltılması amaçlanmakta. Bunun yanı sıra proje sonunda risk grubundaki öğrencilerin öğrenime devam etme, gelecekteki kariyerlerini oluşturma ve sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen etkinliklere katılma konusunda motive edilmesi amaçlanmakta.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Abidin Pak-pakmaya Anadolu Lisesinden Yeni AB Eğitim Projeleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Abidin Pak-pakmaya Anadolu Lisesinden Yeni AB Eğitim Projeleri haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı