BALIKESİR HABERLERİ

Abidin Pak-pakmaya Anadolu Lisesi 6 Ülkeden Gelen Yabancı Konukları Misafir Ediyor

IHA
29.10.2015 - 14:39Son Güncelleme :

Yabancı öğrenciler Edremit'e geldiler

IHA

Edremit Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus + KA2 Gençlik Alanında Stratejik Ortaklık Projesi, ’Öğrenerek Öğret, Öğreterek Öğren’ kapsamında 6 ülkenin öğrencileri Edremit’e geldi.
Letonya, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Portekiz ve Makedonya’dan Sivil Toplum Kuruluşları okullar ve üniversitelerden gelen proje ortağı katılımcılar, 26-30 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacak olan çalışmalara ve verilecek eğitimlere katılacaklar.
2015-2017 yılları arasında yürütülecek olan proje kapsamında, okullardaki öğrenci meclislerinin etkinliğinin arttırılarak, bu meclislerin yapacağı çalışmalarla sosyal risk grubunda bulunan öğrencilerin okula olan aidiyet duygularının geliştirilmesi ve bunun sonucu olarak okullardan ayrılan öğrenci sayısının azaltılması ve disiplin problemlerinin asgari düzeye indirilmesi hedefleniyor.
İLK OLARAK DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİLER
Katılımcı misafirler, projeye sundukları desteklerden dolayı ilçemiz belediye başkanlığı, ilçe milli eğitim müdürlüğü, Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve Havran belediye başkanlığına teşekkür ziyaretinde bulundular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Abidin Pak-pakmaya Anadolu Lisesi 6 Ülkeden Gelen Yabancı Konukları Misafir Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Abidin Pak-pakmaya Anadolu Lisesi 6 Ülkeden Gelen Yabancı Konukları Misafir Ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı