Gündem Haberleri

  Abdurrahman Dilipak'ın evi icra yoluyla satıldı

  A.A
  18.08.2009 - 17:32 | Son Güncelleme:

  Anadolu'da Vakit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Kadıköy Acıbadem'deki evi, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı merhum Oramiral Güven Erkaya hakkında 25 Haziran 2000 tarihinde yazdığı “Hakkımı helal etmiyorum” başlıklı yazısı nedeniyle çarptırıldığı 167 bin TL'lik tazminat nedeniyle icra yoluyla satıldı.

  Dilipak'ın, Kadıköy 4. İcra Müdürlüğü'nde satışa çıkarılan ve 230 bin TL değer biçilen evini, 180 bin TL'ye Muhammed Resuloğlu satın aldı.

  Satış işleminin ardından, adliye çıkışında açıklama yapan Dilipak, şöyle konuştu:
  “(Hakkımı helal etmiyorum) sözümden dolayı hakkımda hem tazminat hem de ceza davası açıldı. Bu davalardan ceza davası zaman aşımına uğradığı için düştü. Ancak tazminat davası adresimi bulamadıkları gerekçesiyle gıyabımda bir yargılama yapılarak ilan yoluyla davayı sürdürüyorlar. Dava karara bağlanıyor. Temyiz süresi geçtikten sonra bana ulaşıyorlar. Kanuna karşı hile yoluyla evim gasp edildi. Evim 88 metre kare gösterilmiş. Evim müştemilatı ile 134 metrekare.”
  Dilipak, bu davayla ilgili olarak AİHM'e de başvurduğunu belirterek, 2009 yılı Eylül ayına kadar hükümetten savunma istendiğini bildirdi.

  Bu davanın 2000 yılında açılan bir dava olduğunu belirten Dilipak, davanın 2004 yılında sonuçlandığını, 2005 yılında AİHM'e gittiğini söyledi.

  Dilipak, evin icra yoluyla satışına 7 gün içinde itiraz hakları olduğunu ve en kısa zamanda itiraz edeceğini belirterek, hukuk mücadelesine devam edeceğini ve sessiz kalmayacağını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı