Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abdurrahim Boynukalın ve Uğur Işılak AK Parti'de aday gösterilmedi

  Hürriyet Haber
  19 Eylül 2015 - 01:32Son Güncelleme : 19 Eylül 2015 - 01:32

  Başta Hürriyet Gazetesi’ne saldıran grubun baş aktörlerinden İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın olmak üzere dikkat çeken çok sayıda AK Parti milletvekili 1 Kasım seçimleri için aday gösterilmedi. Konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yapan Boynukalın, " Bütün enerjimi gençlik siyasetine yoğunlaştırmak adına; önceden de istişare ettiğimiz üzere Başbakanımızdan affımı istedim." dedi.

  HÜRRİYET'İ TEHDİT ETMİŞTİ

  Aynı zamanda AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili olan Abdurrahim Boynukalın, geçtiğimiz cumartesi günü Ankara'da gerçekleştirilen AK Parti Kongresi'nde Divan üyesi seçilmişti. 7 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölgeden aday gösterilen Boynukalın önümüzdeki dönemde parlamento dışında kalacak.

  Abdurrahim Boynukalın ve Uğur Işılak AK Partide aday gösterilmedi AK PARTİLİ BOYNUKALIN’DAN HÜRRİYET’E TEHDİT

  TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

  Aday gösterilmeyen Abdurrahim Boynukalın liste açıklandıktan sonra Twitter hesabından paylaştığı mesajlarında şu ifadeleri kullandı:

  Abdurrahim Boynukalın ve Uğur Işılak AK Partide aday gösterilmedi ’Olmasaydı da olurduk’ ilanı veren Eyüp Gökhan Özekin, bu kez listede yok

  UĞUR IŞILAK TERÖR GÖRÜŞMESİNDE UYUMUŞTU

  Terör olaylarının görüşüldüğü TBMM'deki oturumda uyuyarak kamuoyunun gündemine gelen şarkıcı Uğur Işılak 1 Kasım seçimleri listesinde yer almadı.

  IŞILAK'TAN TEK CÜMLELİK AÇIKLAMA

  Liste dışı kalan Uğur Işılak, Twitter'dan tek cümlelik bir açıklama yaptı ve şöyle yazdı: "Allah; Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve yeni adaylarımızın yolunu, bahtını açık eylesin."

  Abdurrahim Boynukalın ve Uğur Işılak AK Partide aday gösterilmedi UĞUR IŞILAK UYUYAKALDI

  7 HAZİRAN'DA 1. SIRADAN ADAYDI

  AKP'nin, Erdoğan Bayraktar'dan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini üstlenen İdris Güllüce, 1 Kasım seçimlerinde liste dışı kaldı.
  Güllüce, 7 Haziran seçimlerinde AKP İstanbul 1. bölge 1. sıra adayı olmuştu.

  Abdurrahim Boynukalın ve Uğur Işılak AK Partide aday gösterilmedi İŞTE DÖRT PARTİNİN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ

  KRİTİK GÖREVDEN AK PARTİ'YE GEÇMİŞTİ

  Emniyet eski Genel Müdürü iken, istifa ederek AK Parti'den Kırıkkale Milletvekili seçilen Oğuz Kağan Köksal, bu seçimlerde liste dışı kaldı.

  KAPATMA DAVASININ RAPORTÖRÜYDÜ

  Liste dışı kalan bir başka isim ise, MKYK listesinden de son Kongre'de çıkarılan, Anayasa Mahkemesi eski raportorü Osman Can oldu.

  Mersin milletvekili Muhsin Kızılkaya 1 Kasım adayları arasında kendisine yer bulamadı.

  AK Parti İstanbul milletvekili Hüseyin Yayman da aday gösterilmedi.

  12. SIRADAN 14. SIRAYA İNDİ

  İstanbul 2. bölge 12. sıradan 7 Haziran'da milletvekili seçilen Markar Esayan ise bu kez 14. sıradan aday listesinde yer aldı. AK Parti İstanbul 2. bölgeden 12 milletvekili çıkarmıştı.

  Abdurrahim Boynukalın ve Uğur Işılak AK Partide aday gösterilmedi

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı