« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abdurrahim Albayrak'tan Pandev itirafı

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, son dönemde kadroya dahi alınmayan Goran Pandev'in çok iyi para aldığını ve bu yüzden göndermelerinin zor olduğunu itiraf etti. Albayrak, Yasin, Umut Gündoğan ve Furkan'ın ise kesin olarak gideceğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, takımda forma şansı bulamayan futbolcuların durumları hakkında bilgi verdi.

Çoğu maçta ilk 18'e dahi alınmayan Goran Pandev'i göndermelerinin çok zor olduğunu ifade eden Albayrak, "Pandev çok iyi şartlar altında transfer edilmiş. Galatasaray'dan yüklü miktarda para alıyor. Bir maç oynasın bakalım... İyi performans gösterirse o zaman niye satalım. Pandev kumaşı ile olan bir futbolcu" dedi.


"KİMSEYİ GÖNDERMEK İSTEMEYİZ AMA..."
Yasin Öztekin, Umut Gündoğan ve Furkan Özçal'ın durumlarına da değinen Albayrak, şu bilgileri verdi: "Takımın başına Hamza Hamzaoğlu gelince bütün futbolcularda bir istek oluştu. Onlara da hak vermek lazım. Şanslarını denemek istiyorlar. Keşke hepsi Galatasaray'da kalsa da faydalı olsa. Bazı arkadaşlarımızı asla bırakmak istemiyoruz ama başka kulüplerde oynama şansları olursa bize ileride fayda sağlarlar. Sonuçta Galatasaray'da 11 kişi oynuyor. Göndereceğimiz oyuncular Galatasaray'a geri gelecekler.

Umut Gündoğan ve Yasin kiralık gidecek. Sadece Furkan'ı Karabükspor satın almak istiyor. Biz de 'oyuncu ile anlaşırsanız olabilir' dedik."


PANDEV NE KADAR ALIYOR?
Abdurahim Albayrak'ın, "Çok iyi para alıyor, o yüzden göndermemiz zor" dediği Pandev, yılda 2.4 milyon Euro garanti para alıyor. Sarı kırmızılı kulübün Makedon futbolcunun transferi sonrası KAP'a yaptığı ücret açıklaması şöyle: Napoli Kulübü profesyonel oyuncularından Goran Pandev ile bonservis bedeli ödenmeksizin 2014-2015 futbol sezonu için anlaşmaya varılmıştır. Şirketimiz tarafından futbolcuya 2014-2015 sezonu için 2 milyon 400 bin Euro sabit transfer ücreti ödenecektir. Ayrıca oyuncu 2014-2015 futbol sezonu içerisinde 27 resmi maçta en az 30 dakika oynaması durumunda sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl daha uzayacaktır. Sözleşmenin uzaması halinde ise oyuncuya 2015-2016 sezonu için 2 milyon 100 bin Euro sabit transfer ücreti şirketimiz tarafından ödenecektirBunları da Beğenebilirsiniz