Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abdüllatif Şener Karaman'da konuştu

  Serdar ÖZGÜR/KARAMAN, (DHA)
  07.05.2010 - 18:10 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, TBMM'de Anayasa değişikliği paketi görüşmeleri sırasında milletvekillerinin kavga etmelerini eleştirdi.

  Şener, “Bu ülkenin dertleriyle meşgul olması gereken iktidar, maalesef sürekli kavga yapıyor. Yanlış yapıyor. Bakın, iyi kavga edene oy vermeyin sakın. Kavga edenler sizi unuttukları için kavga yapıyorlar” dedi.

  Partisinin Karaman İl Başkanlık binasının açılışını yapan Şener, törende seçim otobüsü üzerinden yaklaşık 400 kişiye hitap etti. Ülkemizin öncelikli sorununun ekonomi olduğuna dikkat çeken Şener, “Bu ülkenin, bir numaralı derdi ekonomidir. Önce ekonomi ve üretim diyoruz. Üretimi destekleyen politikalarda biz de varız. 16 yıl milletvekilliği yaptım, 6 yıl Bakanlık yaptım. Maliye Bakanlığım döneminde, özelleştirmelerde imzam bulunmamıştır. Bugüne kadar da emeklilere benim dönemimde verilen maaş, başka hiçbir Baliye Bakanı döneminde gelmemiştir."dedi.

  ‘3 SENEDİR KAVGA İZLİYORUM’

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde son günlerde yaşanan kavgalara değinen Abdüllatif Şener, şunları söyledi:

  “Üzülerek söyleyeyim ki, 3 senedir siyaset adına kavga izliyorum. 3 senedir, siyaset adına kin izliyorum. Açılımlarla, ayrışmaları izliyorum. Bu ülkenin dertleri ile meşgul olması gereken iktidar, maalesef sürekli kavga yapıyor. Yanlış yapıyor. Bakın iyi kavga edene oy vermeyin sakın. Kavga edenler sizi unuttukları için kavga yapıyorlar. Kavga yapanlar, bağırırken düşünmezler. İnsanlar düşünürken de bağıramazlar.”

  ‘KESECEK KURBANI DA İTHAL EDECEĞİZ’

  Abdüllatif Şener, ithal et konusuna da dikkat çekerek şöyle konuştu: “Başbakan, seçim öncesi Karaman’a geldiğinde, muhalefet için ne dedi. ‘Ellerine 4 tane Karaman koyunu versek, güdemezler.’ Ama Başbakan sen bunu dedin de, memlekette hayvancılık can çekişiyor. Niye et ithal ediyorsun. Bu ülke etiyle, sütüyle, meyvesiyle, hububatıyla tüm dünyayı beslerken, ne oldu da, senin elinde tarlalar bitmez oldu, ekin vermez oldu, hayvanlar tükendi. Ne yaptın süt fiyatlarını dibe vurdurdun, vatandaş ineklerini kesti. Arkasından da ‘hayvan kalmadı diye, yurt dışından et getireceğiz’ diyorsun. Bu memleket buna layık değil. Bu ülke, buna layık değil. Yarın kurban bayramında kesecek kurbanı da dışardan almak zorunda kalacağız. Bunların gittiği yol, yol değil. Bu hükümet, çiftçisi için çalışmıyor. Yabancı ülkelerin çiftçisi için çalışıyor. Onun için hesap soracağız. Hodri meydan, Hodri Meydan.”.
  Konuşmanın ardından davul ve zurna eşliğinde parti binasının açılışı gerçekleşti.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı