Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Abdullah Gül’ün opera tweet’leri

  Ceren ARSEVEN
  06 Temmuz 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Temmuz 2011 - 23:26

  Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 3 Temmuz Pazar günü Topkapı Sarayı’nda IV. Murat operasıyla başladı.

  Topkapı Sarayı’nda düzenlenen festivale Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile katıldı. Topkapı Sarayı’nda IV. Murat oparasını izleyen Gül, gösteriye hayran kaldı.
  Basına kapalı sahnelenen eser sonrası Abdullah Gül, operayla ilgili görüşlerini ve oyundan fotoğrafları Twitter’dan takipçileriyle paylaştı. Gül, “Dün akşam, IV. Murat operasını Topkapı Sarayı’nda seyretmekten büyük keyif aldım. Muhteşem bir ziyafetti”,“Bu eserin, özellikle tarihin acı-tatlı pek çok olayına şahitlik etmiş mekânda sergilenmesi ayrı bir güzellik oldu”, “Sultan Murat’ı canlandıran sanatçı Kıvanç Uğraşbul’u çok beğendim” tweetleriyle beğenisini dile getirdi.
  Cumhurbaşkanından tam not alan operacı
  Eğitimine 1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda başlayan Kıvanç Uğraşbul, 1992 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde bas bariton solist sanatçı olarak göreve başladı. Birçok eserde başrol oynayan sanatçının rol aldığı eserlerden bazıları şunlar:
  Don Giovanni (Don Giovanni), Tosca (Scarpia), Cavalleria Rusticana (Alfio), Gianni Schicchi (Gianni Schicchi), Arşın Mal Alan (Sultan Bey), Sevil Berberi (Bartolo), IV. Murat (IV. Murat), Aşk İksiri (Dulcamara), Dudaktan Kalbe (Rasih).

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı