Dünya Haberleri

  Abdullah Gül’ün George Clooney’e benzetildiği gece

  Reha ERUS
  03.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz ay 11. Cumhurbaşkanı seçilen eski Dışişleri Bakanı Abdullah Gül dünyada ünlü Amerikalı aktör George Clooney’e benzetiliyor.

  Bunda İtalyan “Panorama” dergisi yazarı Alvaro Ronzoni ile benim biraz paylarımız var. Geçmişte Abdullah Gül Dışişleri Bakanı'yken İtalya’ya yaptığı bir resmi ziyaret sırasında Roma Büyükelçiliği'nde onuruna düzenlenen resepsiyonda Alvaro Ronzoni’nin  “Dışişleri Bakanınız yakışıklı bir aktörü andırıyor çıkartabildin mi?” sorusundan yola çıkarak sonunda George Clooney üzerinde karar kılmıştık.

  Abdullah Gül’ün George Clooney’e benzetildiği gece
  Bu benzetmeyi kendisine anında söylediğimizde  Abdullah Gül “Bir keresinde İrlanda Başbakanı da bu benzetmeyi yapmıştı. Ama şimdi galiba gerçekten George Clooney’i andırdığıma inanmaya başladım” dedi.

  Venedik Film Festivali'nde aynı benzetmeyi George Clooney’e hatırlattığımda “Sahiden mi? Kendisini tanımıyorum. Ama adını yazarsanız internetten  bulur ve bakarım. Bir siyasetçiyle özdeşleşmek hoş bir duygu” demişti.

  Şimdi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün  bıyıklarını kesme önerisi gündemde. Ne derseniz. Bıyıksız bir Abdullah Gül, George Clooney’ı daha  çok andırır mı?     

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı