« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abdullah Gül Mersin'e inanıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mersin'in, Türkiye'nin önemli ticaret atardamarlarından biri olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TÜZMEN: AKDENİZ OYUNLARI'NIN MERSİN'E KAZANDIRACAĞIZ

Gül, Mersin Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Akdeniz'in en büyük ve en canlı şehirlerinden birini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mersin'in, limanı ve serbest bölgesi ile Türkiye'yi yurt dışına açan bir şehir olduğunu ifade eden Gül, “Mersin, Türkiye'nin önemli ticaret atardamarlarından biridir” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Mersin'in bereketli topraklara sahip olduğunu da dile getirerek, şehrin sadece Türkiye'yi değil, uzak coğrafyaları da beslediğini anlattı.

Mersin'in, metropol bir kent olduğunu, her büyük şehir gibi sorunlarının da büyük olduğunu belirten Gül, kentin sorunlarının el birliği içinde çözüleceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, bir soru üzerine, Mersin'in 2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacağına dair inancını dile getirdi. Oyunlar'a ilişkin garantilerin verildiğini anlatan Gül, Hükümet ve ilgili kurumların bu konuda gereken çalışmaları yürüttüğünü belirtti.

Gül, Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapacak şehrin yarın gerçekleştirilecek oylama ile belirleneceğini kaydederek, Mersin'in en güçlü aday olduğunu söyledi.

Mersin'in ev sahibi olması durumunda Akdeniz Oyunları'nın en iyi şekilde gerçekleştirileceğine dair inancını dile getiren Gül, “2013 Akdeniz Oyunları inşallah Mersin'de yapılacak ve burada güzel bir rüzgar esecektir” dedi.

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ziyaretin anısına Cumhurbaşkanı Gül'e, minyatür bir narenciye ağacı ile bir öğretmen tarafından çizilen portre tablosunu hediye etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz