ANKARA HABERLERİ

Abdullah Gül: Kerkük'te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği tehdit eder

DHA
28.03.2017 - 20:02Son Güncelleme :
Abdullah Gül: Kerkükte Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği tehdit eder
DHA

 ANKARA (DHA) - 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi bayrağının vilayetteki tüm resmi dairelerde Irak bayrağıyla birlikte asılacak olmasına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twıtter hesabından Türkçe ve Arapça olarak yaptığı paylaşımda, "Kerkük'te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği ve Türkmen,Kürt ve Araplar arasındaki beraberliği tehdit eder" dedi.

Abdullah Gül mesajında şu ifadeleri kullandı: "Kerkük’te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği ve Türkmen,Kürt ve Araplar arasındaki beraberliği tehdit eder. Irak anayasasına aykırı bu tek taraflı kararın gözden geçirilmesi ve ülkedeki tüm grupların anayasa doğrultusunda hareket etmesi Irak’ın ve bölgenin istikrarı bakımından büyük önem taşımaktadır. Zaten yeteri kadar çatışma ve acıyla bitap düşmüş Irak’ın başına yeni problemler açmaması gerekir."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Abdullah Gül: Kerkük'te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği tehdit eder hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 20 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Abdullah Gül: Kerkük'te Irak bayrağının yanına IKBY bayrağı asılması kentteki ulusal birliği tehdit eder haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı