« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Abdul-Jabbar'ı lösemi haberleri sevindirdi

Tüm zamanların en skorer ismi, eski efsanevi NBA oyuncusu Kareem Abdul-Jabbar, lösemi hastalığının kamuoyunca öğrenilmesinin ardından, insanlarla olan ilişkisinin arttığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kareem Abdul-Jabbar, geçen hafta türüne ender rastlanan bir lösemiye yakalandığını açıklamasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hastalığının, insanlarla yeniden iletişime geçmesine neden olduğunu belirten efsanevi basketbolcu, yolda kendisini çevirenlerin, halini hatırını sorup, kendisini hastalığı yeneceğine dair cesaretlendirdiklerini ifade etti.

Haberlerin getirisinin gerçekten çok iyi olduğunu anlatan 62 yaşındaki eski basketbolcu, “Böyle bir sonuç doğuracağını bilmiyordum. Gerçekten muhteşem oldu. İnsanların duasını ve desteğini alıyorum. Benim için yapabilecekleri bir şeyler olup olmadığını soruyorlar. Tek istedikleri şey benimle iletişime geçmek, bu çok güzel” diye konuştu.

Abdul-Jabbar, geleceğinden umutlu olduğunu da dile getirirken, hastalığının geçen yıl Aralık ayında ortaya çıktığını ve yavaş ilerleyen bir tür olduğu için şanslı olduğunu belirtti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz