Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ABD'nin Ankara Büyükelçisi: Karikatürleri de protestoları da kınadık

  A.A.
  07 Şubat 2006 - 16:53Son Güncelleme : 07 Şubat 2006 - 16:53

  Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Hz. Muhammed karikatürlerinin yayınlanmasını kınadıkları gibi karikatürlerin ardından gerçekleştirilen protesto gösterilerinde yaşanan şiddet olaylarını da kınadıklarını söyledi.

  ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Hz. Muhammed karikatürlerinin yayınlanmasını kınadıkları gibi karikatürlerin ardından gerçekleştirilen protesto gösterilerinde yaşanan şiddet olaylarını da kınadıklarını söyledi.

  ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Wilson, ABD’nin karikatür krizi konusundaki tavrının sorulması üzerine, bu karikatürleri "çirkin bulduklarını ve yayınlanmaması gerektiğini düşündüklerini" belirtti. Wilson, ancak karikatürler kadar, söz konusu eylemi protesto ederken bazı ülkelerde yaşanan şiddet olaylarını da kınadıklarını ifade etti.

  Wilson, Türk hükümetinin konu ile ilgili yaptığı açıklamaları da memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

  6 BİN TÜRK VE AMERİKALI KOBİ BİRARAYA GELECEK

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Wilson ile yaptıkları görüşmenin oldukça olumlu geçtiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu, Amerika Ticaret Odası ile imzalayacakları ve Türkiye ve Amerika’dan 3’er bin KOBİ’yi biraraya getirecek bir platform oluşturacaklarını belirterek amaçlarının Türkiye ve Amerika arasında ticari ilişkilerin geliştirlmesi olduğunu ifade etti.

  Hisarcıklıoğlu, Filistin’da Hamas’ın iktidara gelmesi ile Erez Sanayi Bölgesi projesinin nasıl etkileneceği ile ilgili bir soruya yanıt olarak, İktidara gelen partilerin halkın refahını düşündüğünü bu yüzden Erez için bir olumsuzluk öngörmediklerini dile getirdi. TOBB Başkanı, Erez Sanayi Bölgesi’nin İsrail, Filistin ve Türk Hükümetlerinin kararlılığına bağlı olduğunu söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı