Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ABD'li savaş gazisinden Obama'ya büyük destek

  Hürriyet Planet
  05 Eylül 2012 - 16:24Son Güncelleme : 05 Eylül 2012 - 16:24

  ABD'de 6 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi Barack Obama'nın en büyük destekçilerinden biri de Irak Savaşı'nda iki bacağını birden kaybeden Tayland asıllı gazi Tammy Duckworth.

  Obama'nın seçim bölgesi Illinois'den Temsilciler Meclisi'ne girmek için yarışan Duckworth, Demokrat Parti'nin Charlotte'daki Ulusal Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, ABD Başkanı'nın politikalarını övdü.

  Irak Savaşı'ndaki "sorumluluklarını yerine getiren" Obama'nın Afganistan'a daha fazla odaklanmasının doğru olduğunu belirten emekli helikopter pilotu Duckworth, ABD ordusunda eşcinselleri dışlayan kurallara son verilmesine yönelik çabaları da takdir etti.

  Obama'nın Cumhuriyetçi rakibi Mitt Romney'i Afganistan konusuna önem vermemekle suçlayan 44 yaşındaki savaş gazisi, seçilmesi halinde ABD tarihindeki ikinci Tayland asıllı Kongre üyesi olacak.

  Vietnam gazisi bir baba ile Taylandlı bir anneden doğan Duckworth, Kasım 2004'te kullandığı helikopterin Iraklı direnişçiler tarafından roketatarla vurulması sonucunda iki bacağını birden kaybetmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı